Skvelá forma Slovákov pokračuje: Zvíťazili aj vo federálnom derby!

Slovenskí reprezentanti v malom futbale zvíťazili aj vo svojom treťom zápase na ME v Sarajeve. V utorok si poradili s Čechmi 3:1 a zabezpečili ...
  • Zdroj: Facebook - Slovenský zväz malého futbalu

Slovenskí reprezentanti v malom futbale zvíťazili aj vo svojom treťom zápase na ME v Sarajeve. V utorok si poradili s Čechmi 3:1 a zabezpečili si postup do osemfinále z prvého miesta C-skupiny. Dvoma gólmi sa blysol bývalý futbalový reprezentant Erik Jendrišek.

Slovenskí reprezentanti postúpili do štvrťfinále MS v malom futbale.
Fantázia v pohybe: Slováci zdemolovali aj Španielov a zaistili si postup! Zobraziť článok

Slováci, ktorí odštartovali svoje účinkovanie na šampionáte vysokým triumfom 10:1 nad Chorvátskom a potom zdolali aj Španielsko 6:3, hrali proti federálnemu rivalovi o prvenstvo v skupine. Oba tímy už mali istý postup do vyraďovacej fázy pred vzájomným zápasom. Slovákom stačila na prvenstvo aj remíza, nenechali však nič na náhodu a od úvodu boli aktívni smerom dopredu.

Dvojgólové vedenie síce do prestávky neudržali, no v druhom polčase brilantnou defenzívou nedovolili súperovi skórovať a Jendrišek gólom do prázdnej brány v nadstavenom čase spečatil ich triumf.

Osemfinálové zápasy sú na programe v stredu, šampionát v metropole Bosny a Hercegoviny vyvrcholí v sobotu.

Maskotom ME vo futbale v Nemecku je medveď Albärt.
Maskotom šampionátu je medveď Albärt: Kto vyberal jeho meno? Zobraziť článok

ME v malom futbale - C-skupina:

SLOVENSKO - Česko 3:1 (2:1)
4. Kis, 19. a 50.+1 Jendrišek - 19. Laňka

Ďalší výsledok:
Chorvátsko - Španielsko 2:2 (1:1)

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona.
Tréner Calzona neskrýval sklamanie: Slovenská reprezentácia prišla o obrancu! Zobraziť článok