Hádzanári Tatrana Prešov získali 18. titul: Po zápase sa tréneri takmer pobili

Prešov sa teší zo zisku 18. titulu v slovenskej extralige.
  • Zdroj: TASR - František Iván

V rozhodujúcom piatom finálovom zápase zdolali MŠK Považská Bystrica 22:16, v sérii triumfovali 3:2 na zápasy. Na pomyselnom tróne vystriedali práve svojho finálového súpera.

Hráči Považskej Bystrice nenadviazali na víťazstvo o 13 gólov z predošlého duelu a napokon aj v piatom finálovom zápase triumfoval domáci tím. Prešovčania odplatili súperovi vlaňajšiu finálovú prehru.

Lepší štart do rozhodujúceho zápasu mali hostia, ktorí sa v úvode dostali do tesného vedenia. V 4. minúte za stavu 1:2 vypadla elektrina v časti haly vrátane osvetlenia nad palubovkou. Výpadok trval približne 20 minút, po ktorých hostia nadviazali na sľubný štart a Ďuriš im vrátil dvojgólový náskok - 2:4. Potom sa však Prešovčania rozbehli a od stavu 4:5 dominovali. Od 13. do 28. minúty nedovolili hosťom ani raz skórovať a v 28. minúte už viedli o sedem gólov 12:5. Na presvedčivom náskoku domácich mal veľkú zásluhu najmä Hernandez, ktorý strelil v prvej polhodine päť gólov.

Prešovčania v druhom polčase ťažili z výrazného náskoku, no hosťom sa z neho darilo ukrajovať. Od stavu 16:9 strelili tri góly po sebe a aj zásluhou dôslednejšej defenzívy znamenal gól Živkoviča nádejný stav 16:12. Davidovič však krátko na to vrátil Prešovu päťgólový náskok a hostia sa už na Prešovčanov nedotiahli.

Po zápase boli prítomné emócie, pri podávaní rúk začal konflikt medzi trénermi oboch mužstiev.

finále play off NHE 2022/2023 (na tri víťazstvá)
        piaty zápas:
Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 22:16 (13:6)
zostavy a góly:

Prešov: Čupryna, Cvitkovič - Mitaľ, Fech, Chajan, Sako 3, Kovács 1, Fenár 1, Kravčák, Hozman 2, Kasatkin 2, Antl 1, Davidovič 2, Barros, L. Urban 2, Hernandez 8
Považská Bystrica: Kovačin, Gálik - Živkovič 4, Macháč, Bystrický 2, Petryčenko 1, Jurák 1, Ďuriš 2, Ďurana 1, Urík, Štefina 3, Briatka 1, Vallo, Kvaššay, Žilinčík, Gardian 1. Rozhodcovia: Cipov, Klus, TH: 4/3 - 1/1, vylúčení: 7:6,
        /konečný stav série: 3:2, Prešov získal titul/