Bizarný moment v zápase NHL: Aha, čo pripravilo hviezdu Edmontonu o jasný gól

Hokejisti Edmontonu zvíťazili vo štvrtom zápase finále Západnej konferencie NHL nad Dallasom 5:2 a sériu hranú na štyri víťazné zápasy ...
  • Zdroj: SITA/AP

Hokejisti Edmontonu zvíťazili vo štvrtom zápase finále Západnej konferencie NHL nad Dallasom 5:2 a sériu hranú na štyri víťazné zápasy vyrovnali na 2:2. Tromi bodmi za asistencie sa na triumfe podieľal kapitán "olejárov" Connor McDavid (27).

Connor McDavid.
Edmonton vyrovnal konferenčné finále: McDavid sa zaskvel asistenčným hetrikom Zobraziť článok
Edmonton však ešte do prvej prestávky vyrovnal gólmi Ryana McLeoda a Evana Boucharda. Gól, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný, strelil v 35. minúte Mattias Janmark.

Bizarný moment videli diváci v závere prvej tretiny. Edmonton hral presilovú hru. Domáci hokejisti si vytvoril tlak. Po jednej z akcii, keď hráči Edmontonu vyšachovali obranu súpera mal z uhľa McDavid odkrytú bránku, puk poslal poza chrbát brankára Ottingera. Na ceste do siete, na bránkovej čiare ho ale zastavila spadnutá hokejka brankára Ottingera. Práve tá obrala olejárov o čistý gól.

Na archívnej snímke z roku 2021 útočník Adam Ružička.
Adam Ružička si zahrá v KHL! Pridal sa k Slovákom v Rusku: Som rád, že všetko dopadlo takto... Zobraziť článok

Edmonton napriek tomu vyhral duel 5:2, piate stretnutie je na programe v noci na sobotu na ľade Dallasu.