Hokejisti NY Rangers sa v sérii ujali vedenia, na ľade Floridy rozhodol v predĺžení Wennberg

Hokejisti New Yorku Rangers vedú vo finále Východnej konferencie NHL nad Floridou Panthers 2:1 na zápasy. V treťom dueli semifinále play ...

Hokejisti New Yorku Rangers vedú vo finále Východnej konferencie NHL nad Floridou Panthers 2:1 na zápasy. V treťom dueli semifinále play off uspeli na ľade súpera 5:4 po predĺžení, keď v 66. minúte rozhodol švédsky útočník Alex Wennberg svojím prvým gólom vo vyraďovačke.

Rangers viedli po dvoch tretinách 4:2, ale domáci dokázali v tretej časti hry zmazať dvojgólové manko. Wennberg však v predĺžení tečoval strelu Ryana Lindgrena za chrbát brankára Sergeja Bobrovského. V drese víťazného tímu zaznamenali zhodne po dva góly Alexis Lafreniere i Barclay Goodrow. Brankár hostí Igor Šesťorkin mal 33 úspešných zákrokov.

Florida prestrieľala súpera 37:23, no na víťazstvo to nestačilo. Domácim nepomohli ani dva presné zásahy Sama Reinharta, Aleksander Barkov si pripísal gól a asistenciu. Panthers prehrali dva zápasy za sebou vôbec prvýkrát v prebiehajúcej play off.

Štvrtý zápas je na programe v noci na stredu (2.00 SELČ) opäť na ľade Floridy v Sunrise.

Semifinále play off NHL

Finále Východnej konferencie - 3. zápas /na 4 víťazstvá/:

Florida Panthers - New York Rangers 4:5 po predĺžení

Góly: 3. Reinhart (Barkov, M. Tkachuk), 15. Reinhart (Verhaeghe), 46. Barkov (Verhaeghe, Mikkola), 47. Forsling (Verhaeghe, Mikkola) – 8. Lafrenière (Trocheck, Trouba), 8. Goodrow (Schneider, Cuylle), 36. Lafrenière (K. Miller), 39. Goodrow (Trocheck, R. Lindgren), 66. Wennberg (R. Lindgren, Kakko) /stav série: 1:2/