Ramsay spravil zmenu v zostave, Grman vynechal tréning: Čaká nás ťažký víkend, odkázal Pardavý

Útočník Marko Daňo sa v sobotňajšom zápase profi Francúzsku vráti do zostavy slovenského tímu po tom, čo vynechal predošlé tri stretnutia.
  • Zdroj: TASR/Roman Hanc

Útočník Marko Daňo sa v sobotňajšom zápase profi Francúzsku vráti do zostavy slovenského tímu po tom, čo vynechal predošlé tri stretnutia.

FOTOGALÉRIA: Slovensko - Poľsko

V piatom zápase na MS v Ostrave nahradí Martina Faška-Rudáša, ktorý bude na tribúne rovnako ako Viliam Čacho, ktorý zatiaľ do hry nezasiahol. V zostave zrejme nebude chýbať ani obranca Mário Grman, ktorý pre menší zdravotný problém vynechal piatkový tréning.

Slováci mali vo štvrtok voľný deň, ktorý si vyplnili rôznymi aktivitami. Kapitán Tomáš Tatar strávil čas na golfe, viacerí absolvovali prechádzku po meste a štvrtok zakončili spoločnou večerou. V piatok už absolvovali riadnu tréningovú jednotku. "Hráči aj tréneri potrebovali najmä mentálne voľno. Dva dni bez zápasu sme museli využiť aj na to, aby hráči regenerovali a oddýchli si od každodenného režimu. Už dnes na tréningu vyzerali pripravení a svieži. Čaká nás ťažký víkend, no teraz sa musíme koncentrovať na zápas s Francúzskom," povedal asistent trénera Ján Pardavý. Vyjadril sa aj k absencii Grmana, ktorý zrejme nebude chýbať v sobotňajšom stretnutí.

Útočník Marko Daňo, ktorý odohral iba úvodný zápas proti Nemecku (4:6), vystrieda Faška-Rudáša. Ten ho nahradil pred duelom s Kazachstanom (6:2). "Marko sa pripravoval na to, že môže kedykoľvek naskočiť. Veríme, že svojím pohybom a agresivitou pomôže celému tímu." Slováci zvíťazili v uplynulých troch zápasoch a víťaznú sériu by si radi predĺžili proti súperovi, ktorému na MS podľahli iba raz - v roku 2014. Francúzi vo štvrtok nezaskočili favorizovaný tím USA, ktorému podľahli 0:5 (na strely vysoko 10:54).

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk