Slováci po zápase s USA: Nemcovi sa dva body nemália, Kelemen sa teší na pivo

Slovenskí hokejisti po veľkej dráme porazili reprezentáciu USA 4:5 po predĺžení.
  • Zdroj: Norbert Skaličan

FOTOGALÉRIA: USA - SR

Prečítajte si názory slovenských hokejistov po ich treťom zápase na svetovom šampionáte v hokeji 2024.

Šimon Nemec (20), obranca slovenskej reprezentácie:

Ako by ste zhodnotili dnešný zápas?

Záver bol chaotický, Amerika dokázala vyrovnať na 4:4, no zvrátili sme to a 2 body sú super.

Čo sa podľa vás stalo v tretej tretine, keď Američania dokázali dobehnúť trojgólovú stratu?

Mali veľký tlak a my sme sa zbytočne trochu stiahli. Toto však robí ten tím silným a ukázali sme, že sme dobrí hráči, keď sme v predĺžení napokon zvíťazili.

Vy ste však vždy maximalista. Na základe toho, že po druhej tretine bol stav 4:1 v náš prospech, hovoríme tak trochu aj o stratenom bode?

Teraz hovoríme o stratenom bode, pred zápasom by sme hovorili o dvoch získaných, takže nech si to každý vyhodnotí sám.  Bol to však naozaj skvelý zápas.

Teraz vás čaká prvé dlhšie voľno, ako ho budete tráviť a ako moc dôležitá bude regenerácia pred zápasom s Poľskom?

Máme len jeden deň voľna, takže si trochu oddýchneme, uvidíme, či budeme mať tréning alebo nie a verím, že k ďalšiemu duelu pristúpime stopercentne a nadviažeme na posledné dva výkony.

Napätie sa dalo krájať: Slováci v závere stratili vedenie, USA však napokon zdolali! Zobraziť článok

Miloš Kelemen (24), útočník slovenskej reprezentácie a strelec víťazného gólu:

Ako by ste spätne opísali situáciu, po ktorej ste v predĺžení strelili víťazný gól?

Myslím si, že už prvá strela Šimona Nemca mala gólové parametre. Ja som to stiahol za hráčov, aby mal viac priestoru. Odrazil sa nám puk a keď som zbehol poza obrancov, Šimon ma tam videl a vyslal strelu, ktorú sa mi podarilo tečovať.

Ako sa dá opísať stav, ktorý následne nastal?

Keď som cítil ten teč, šiel som sa radovať do rohu a všetci išli na opačnú stranu, takže som sa obzrel za seba a všetci boli preč. Atmosféra je však úžasná, dva body s Amerikou potešia a teraz sa musíme sústrediť na ďalší zápas.

Gesto Juraja Slafkovského po šarvátke sa Borisovi Valábikovi nepáčilo.
Bývalý obranca Boris Valábik si zobral na mušku Slafkovského: Toto by v NHL nemohol spraviť! Zobraziť článok

Aký je to pocit zvíťaziť nad jedným z top favoritov turnaja a počuť po zápase slovenskú hymnu?

Diváci nás celý zápas hnali dopredu, aj keď USA vyrovnala, tak nás stále podporovali a patrí im vďaka, hymnu sme si spoločne určite užili.

Nasleduje deň voľna, dáte si dnes možno aj pivečko?

To neviem, musíme sa dať dokopy, ale asi si po jednom dáme.

Americký tenista Andy Roddick sa lúčil s kariérou so slzami v očiach.
Bývalá svetová jednotka zvádza ťažký boj: Mám rakovinu, môže za to tenis! Zobraziť článok