Florida je krok od finále, Boston prišiel doma o vedenie a možnosť vyrovnať sériu

Hokejisti Floridy sú krok od postupu do finále Východnej konferencie NHL. V noci na pondelok zvíťazili v štvrtom stretnutí semifinálovej ...

Hokejisti Floridy sú krok od postupu do finále Východnej konferencie NHL. V noci na pondelok zvíťazili v štvrtom stretnutí semifinálovej série na ľade Bostonu 3:2 a vedú 3:1 na zápasy.

FOTOGALÉRIA: Aleksander Barkov

Vancouver uspel na ľade Edmontonu 4:3 a vedie v semifinále Západnej konferencie 2:1 na zápasy.

Fínsko rozstrieľalo Veľkú Britániu.
Fíni si schuti zastrieľali: Briti nenadviazali na bojovný výkon proti Kanade Zobraziť článok

Boston viedol v zápase po prvej tretine 2:0, ale šancu vyrovnať sériu nevyužil. Víťazný gól strelil v 48. minúte Aleksander Barkov. O víťazstve Canucks rozhodli Brock Boeser a Elias Lindholm. Obaja si pripísali dva presné zásahy, Boeser pridal aj asistenciu.

Marián Hossa s rodinou prišli podporiť Slovensko v zápase MS proti Kazachstanu.
Vzácna podpora v hľadisku: Slovákom fandí trojnásobný víťaz Stanley Cupu Zobraziť článok

NHL - 2. kolo play off

semifinále Východnej konferencie - 4. zápas:

Boston Bruins - Florida Panthers 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Góly: 9. Pastrňák (DeBrusk, J. van Riemsdyk), 16. Carlo – 35. Lundell (Rodrigues, Ekblad), 44. Bennett (Lundell, Rodrigues), 48. Barkov (Okposo, Tarasenko).

/stav série: 1:3/

semifinále Západnej konferencie - 3. zápas:

Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)

Góly: 6. Ekholm (E. Kane, Nurse), 24. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Bouchard), 59. Bouchard (Ekholm, Draisaitl) – 9. E. Lindholm (Boeser, Q. Hughes), 14. Boeser (J. Miller, T. Myers), 19. Boeser (P. Suter), 38. E. Lindholm (J. Miller, Q. Hughes).