Fantastická forma pred Parížom: Rehák-Štefečeková víťazkou v Dohe

Slovenská trapistka Zuzana Rehák-Štefečeková triumfovala v olympijskej kvalifikácii brokárov v Dauhe. Obhajkyňa zlata z OH 2020, ktorá ...
  • Zdroj: TASR - Martin Baumann

Slovenská trapistka Zuzana Rehák-Štefečeková triumfovala v olympijskej kvalifikácii brokárov v Dauhe. Obhajkyňa zlata z OH 2020, ktorá už mala istú miestenku na parížskych hrách, získala vo finále 46 bodov a k stopercentnému nástrelu jej chýbali štyri. V záverečnom rozstrele zdolala Austrálčanku Laetishu Scanlanovú.

FOTOGALÉRIA: Zuzana Rehák-Štefečeková

Rehák-Štefečeková si zaistila účasť na tohtoročnej olympiáde ešte na MS 2022 v Osijeku, kde získala bronz. V Dauhe bola tretia v kvalifikácii, keď získala 119 zo 125 možných bodov. Do finálového rozstrelu so Scanlanovou išla s trojbodovým náskokom, ktorý navýšila o jeden. Najlepšiu trojku doplnila ďalšia Austrálčanka Penny Smithová s 32 bodmi.

Postup na olympiádu mali istý štyri zo šiestich finálových strelkýň a miestenku v Paríži tak mala už po kvalifikácii Francúzka Melanie Couzyová. Ďalšiu získala prvá nepostupujúca Marija Dmitrijenková z Kazachstanu, keďže austrálsku kvótu v trape už naplnili Catherine Skinnerová (MS 2022) a Scanlanová (majstrovstvá Oceánie 2023).

Americké dresy pohoršili skokanku do diaľky Taru Davisovú – Woodhallovú (vľavo) i legendárnu tenistku Martinu Navrátilovú.
Dresy amerických atlétov na OH pohoršili aj Navrátilovú: Pozor na genitálie! Zobraziť článok

Na podujatí boli zo Sloveniek okrem Rehák-Štefečekovej aj Jana Špotáková a Emma Kortišová. Špotáková obsadila 27. miesto so ziskom 113 bodov, Kortišová nazbierala 111 bodov a patrila jej 35. pozícia. V súťaži mužov obsadil Michal Slamka konečné 20. miesto výkonom 120 bodov, Adrián Drobný skončil na 107. priečke so ziskom 112 a Erikovi Vargovi patrila 130. pozícia za 108.

Výsledky - finále:
1. Zuzana REHÁK-ŠTEFEČEKOVÁ (SR) 46 b, 2. Laetisha Scanlanová 42, 3. Penny Smithová (obe Aus.) 32, 4. Adriana Ruanová Olivová (Guat.) , 5. Maria Coelhová de Barrosová (Port.) 22, 6. Melanie Couzyová (Fr.) 15

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk