Tréner Weiss musel na hráčov nakričať: Čakal som viac! Ako je na tom Kucka?

Futbalisti trnavského Spartaka mali derby s majstrovským Slovanom výborne rozohrané. Po jubilejnom desiatom góle Michala Ďuriša v tomto ...
  • Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Futbalisti trnavského Spartaka mali derby s majstrovským Slovanom výborne rozohrané. Po jubilejnom desiatom góle Michala Ďuriša v tomto ročníku Niké ligy viedli, druhý polčas však absolútne herne nezvládli a úhlavnému rivalovi podľahli 1:2.

FOTOGALÉRIA: Trnava - Slovan

Duel mal netradičného hrdinu, bol ním striedajúci Matúš Vojtko. Dvadsaťtriročný ľavý obranca skóroval v 83. minúte slabšou pravou nohou a zaznamenal svoj prvý ligový gól za Slovan. "Asi by som to bral ako fór, keby mi niekto povedal pred zápasom, že dám v Trnave víťazný gól a ešte k tomu pravačkou. Zažmúril som oči a uložil loptu do siete. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, v šatni sme si povedali, že náš výkon musíme zlepšiť najmä kvôli našim fanúšikom. Všade za nami cestujú a chceli sme sa im odvďačiť. Začali sme byť v súbojoch skôr, prišiel kľud na naše kopačky a ukázala sa naša kvalita," povedal Vojtko.

Podľa neho nebola o motiváciu v derby núdza. "Vzájomné zápasy s Trnavou chceme mať vždy lepšie. Domáca prehra s týmto súperom bola nešťastná, dnes sme si vzali tri body späť. Derby je samo o sebe motivácia, do každého zápasu ideme s tým vyhrať a získať čo najviac bodov," odpovedal Vojtko na otázku TASR.

David a jeho manželka vždy popierali tvrdenia o afére z roku 2003.
Rozpadne sa Beckhamovi manželstvo s Victoriou? Nové detaily o nevere Zobraziť článok

Podľa trénera Spartaka Michala Gašparíka jeho zverenci nezvládli druhý polčas, v ktorom ich miestami nespoznával. "Obrovská škoda prehrať takýto zápas. Mali sme dobrý prvý polčas, hrali sme s ľahkosťou, dobre sme kombinovali a išli sme do vedenia. Mali sme zápas pod kontrolou, ale hráči si asi mysleli, že to bude vyzerať rovnako aj v druhom polčase. Ten sme nezvládli, na prvý gól sme im prakticky prihrali. Hráčov to rozhodilo, nevedeli si to na ihrisku uložiť a Slovan nás prevalcoval. Nepodržala nás obrana, v druhom polčase som ju nespoznával. Bol tam reťazec malých chýb a cítil som z hráčov laxnosť," priznal kouč "andelov".

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk