Slovenské tenistky idú po demontáži Slovinska na finálový turnaj: Postup oslávili oblievačkou!

Obrovský úspech! Slovenské tenistky postúpili na novembrový finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej v Seville. V kvalifikačnom dueli ...
  • Zdroj: reprofoto/JOJŠport

Obrovský úspech! Slovenské tenistky postúpili na novembrový finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej v Seville. V kvalifikačnom dueli zdolali na harde v bratislavskom NTC Slovinsko mimoriadne dominantným spôsobom 4:0. Na kurte sa následne strhli bujaré oslavy, ktoré sa skončili radostnou oblievačkou.

FOTOGALÉRIA: Slovenské tenistky idú po demontáži Slovinska na finálový turnaj: Postup oslávili oblievačkou!

O rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Renáta Jamrichová, ktorá v sobotňajšej dvojhre deklasovala slovinskú jednotku Veroniku Erjavečovú 6:2, 6:0.

V záverečnej štvorhre zvíťazili Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou nad párom Pia Lovričová, Ela Nala Miličová 6:1, 2:6, 10:6. Od zavedenia nového formátu súťaže sa Slovenky predstavia na finálovom turnaji tretíkrát.

Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková.
Slovenky sú len krôčik od postup: Po trojsetovej dráme zvíťazila aj Hrunčáková Zobraziť článok

V roku 2021 v Prahe i v novembri 2022 v Glasgowe im tesne ušiel postup do semifinále. V základnej skupine zaznamenali jedno víťazstvo a jednu prehru. Účasť v Seville mali už v predstihu automaticky istú obhajkyne titulu Kanaďanky, vlaňajšie finalistky Talianky, domáce Španielky a Češky ako držiteľky voľnej karty. V kvalifikácii si miestenku do metropoly Andalúzie už zabezpečili Japonky, Austrálčanky a Poľky.

Na snímke tenista Jozef Kovalík.
Slovenský tenis má novú singlovú jednotku! Kovalík si víťazstvom prišiel na slušný balík Zobraziť článok

„Sme šťastní, že sme splnili cieľ. Boli sme favoriti stretnutia, ale museli sme to potvrdiť. Postup je vždy krásny, musíme si to užiť,“ uviedol náš kapitán Matej Lipták.

SLOVENSKO - Slovinsko 4:0

Anna Karolína Schmiedlová - Ela Nala Miličová 6:4, 6:3

Viktória Hrunčáková - Veronika Erjavečová 6:1, 5:7, 6:3

Renáta Jamrichová - Erjavečová 6:2, 6:0

Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Pia Lovričová, Ela Nala Miličová, 6:1, 2:6, 10:6

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk