Třinec v rekordne dlhom zápase zavŕšil výnimočný obrat: Hrdinom slovenský reprezentant!

Třinec je prvým tímom v českej najvyššej súťaži, ktorý vo vyraďovacej časti otočil stav série z 0:3 na 4:3. O historický úspech sa „oceláři ...
  • Zdroj: FB - HC Oceláři Třinec

Třinec je prvým tímom v českej najvyššej súťaži, ktorý vo vyraďovacej časti otočil stav série z 0:3 na 4:3. O historický úspech sa „oceláři" postarali v semifinále Tipsport extraligy proti Sparte Prahe. V rozhodujúcom siedmom zápase triumfovali 3:2 po štvornásobnom predĺžení. Hrdinom sa v 122. minúte stal slovenský útočník Miloš Roman.

Americký hokejový útočník Ryan Dmowski.
Hviezda Popradu ako náhrada za Okuliara: Slovenskú extraligu opúšťa najlepší strelec! Zobraziť článok

V sobotnom dueli prehrávali obhajcovia titulu v pražskej O2 Aréne so Spartou 1:2. Vyrovnať sa necelých 60 sekúnd pred koncom podarilo Markovi Daňovi, ktorý zakončil prihrávku od Libora Hudáčka. Ten v stretnutí zaznamenal dve asistencie. Tento zápas bol druhý najdlhší v histórii českej extraligy. Prvenstvo drží duel medzi Vítkovicami a Mountfield HK, ktorý trval 139 minút.

Vladimir Putin a Viačeslav Fetisov počas exhibičného zápasu.
Stopka pre hráčov z KHL? Idioti! Odkazuje ruská legenda Slovákom Zobraziť článok

Třinec neprehral sériu play-off od sezóny 2017/18. Sparta naposledy získala titul v roku 2007. Odvtedy sa predstavila dvakrát vo finále, ale ani raz neuspela.

Semifinále play off českej extraligy - siedmy zápas /na 4 víťazstvá/:

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1), konečný stav série 3:4