Hviezda Popradu ako náhrada za Okuliara: Slovenskú extraligu opúšťa najlepší strelec!

Americký hokejový útočník Ryan Dmowski skončil pôsobenie v HK Poprad a od sezóny 2024/2025 bude pôsobiť v Hradci Králové. V slovenskej ...
  • Zdroj: FB - HK Poprad

Americký hokejový útočník Ryan Dmowski skončil pôsobenie v HK Poprad a od sezóny 2024/2025 bude pôsobiť v Hradci Králové. V slovenskej extralige bol s 30 gólmi najlepší strelec základnej časti v ročníku 2023/2024. Český extraligový klub informoval o jeho angažovaní na oficiálnej stránke.

FOTOGALÉRIA: Ryan Dmowski

Dmowski prišiel do Popradu pred sezónou 2023/2024, pričom išlo o jeho prvý európsky angažmán. V základnej časti odohral 44 stretnutí a s 57 bodmi obsadil druhú priečku v tabuľke produktivity. Zároveň bol jediný hráč súťaže, ktorý strelil v základnej časti tri hetriky.

„Sledovali sme ho počas celej sezóny. Sme presvedčení, že typologicky je to hráč, ktorého zháňame už druhú sezónu. Okrem dôrazu v predbránkovom priestore dokáže byť aj produktívny. Sme radi, že sme sa s ním dohodli na dvojročnej zmluve," povedal generálny manažér českého extraligistu Aleš Kmoníče, ktorý musí zaplátať dieru v ofenzíve po dohode slovenského reprezentanta Olivera Okuliara s Floridou Panthers zo zámorskej NHL.

Oliver Okuliar počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie
Splnený sen: Slovenský reprezentant má zmluvu s finalistom NHL Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk