Slafkovský predviedol svoju genialitu: Gólová asistencia ako z inej planéty

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (20) si v noci na nedeľu v zámorskej NHL pripísal na konto asistenciu. Montreal však prehral doma ...

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (20) si v noci na nedeľu v zámorskej NHL pripísal na konto asistenciu. Montreal však prehral doma s Torontom 2:4.

Slafkovský strávil na ľade 18:54 minút, na bránku Maple Leafs vyslal jednu strelu a zaznamenal mínusový bod.

Hráči New Jersey v zostave so Šimonom Nemcom zvíťazili v Ottawe 4:3. Slovenský obranca strávil na ľade 19:14 min. Gólom a dvoma asistenciami prispel k triumfu hostí Brendan Smith. Calgary s Martinom Pospíšilom prehralo e Edmontonom 2:4. O zisku dvoch bodov pre Oilers rozhodol v 51. minúte v presilovej hre Evan Bouchard. Pospíšil absolvoval 13:41 min. San Jose vďaka hetriku Williama Eklunda uspelo v dueli proti St. Louis 3:2 po predĺžení.

Hokejisti Pittsburghu zvíťazili v sobotu nad Tampou Bay 5:4. V drese "bleskov" odohral 15:30 minút slovenský obranca Erik Černák, ktorý si do štatistík zapísal jeden plusový bod a rozdal štyri bodyčeky. Penguins potiahol dvoma gólmi a jednou asistenciou ruský útočník Jevgenij Malkin. Tri body zaznamenali aj Erik Karlsson (0+3) a Michael Bunting (1+2).

"Tučniaci" viedli po dvoch tretinách 4:1, no trojgólový náskok stratili v priebehu desiatich minút. Plný bodový zisk pre domácich napokon zachránil v 55. minúte Bunting. Za hostí nazbierali tri asistencie Nikita Kučerov a Victor Hedman. Pittsburgh získal dôležité body v boji o play off, keďže vo Východnej konferencii im patrí posledná postupová ôsma priečka. Lightning sú na šiestom mieste.

NHL - výsledky:

Montreal - Toronto 2:4

Góly: 30. Suzuki (Slafkovský, Matheson), 39. Caufield (Matheson, Suzuki) – 23. Domi (Ljubuškin, Rielly), 23. Matthews (Bertuzzi), 28. Kries (W. Nylander, Brodie), 28. McMann (Marner)/za domácich Slafkovský 0+1/

Ottawa - New Jersey 3:4

Góly: 21. Sanderson (Batherson, Giroux), 44. Giroux (Sanderson, Batherson), 55. B. Tkachuk – 4. Haula (J. Hughes, B. Smith), 13. Palát (L. Hughes, Holtz), 17. B. Smith (Bratt), 32. Hischier (Bratt, B. Smith)

New York Islanders - Nashville 2:0

Góly: 30. Dobson (Reilly, Barzal), 59. Palmieri (Romanov)

Boston - Florida 3:2 pp

Góly: 6. McAvoy (Heinen, Zacha), 36. Coyle (Marchand, Pastrňák), 63. J. Boqvist – 1. M. Tkachuk (Tarasenko, Forsling), 46. Barkov (Reinhart, Forsling)

Chicago - Dallas 3:2

Góly: 25. Bedard (Kurashev, N. Foligno), 26. Athanasiou (Reichel, Kaiser), 29. S. Jones (Donato, Entwistle) – 36. Hintz (Heiskanen, Pavelski), 56. Benn (Heiskanen, C. Tanev)

Minnesota - Winnipeg 2:4

Góly: 9. Kaprizov (Zuccarello), 16. Kaprizov (Zuccarello, Faber) – 3. Namestnikov (Iafallo), 12. Connor (Monahan, DeMelo), 34. Iafallo (Dillon, Namestnikov), 50. M. Barron (Samberg, Namestnikov)

San Jose - St. Louis 3:2 pp

Góly: 35. Eklund (Thrun, Granlund), 37. Eklund (Zetterlund, Bordeleau), 64. Eklund – 44. Kyrou (Bučnevič, R. Thomas), 58. B. Schenn (R. Thomas, Perunovich)

Columbus - Philadelphia 6:2

Góly: 13. Gudbranson (Pyyhtiä, Danforth), 19. Severson (Werenski, J. Gaudreau), 29. Severson (J. Gaudreau, A. Nylander), 36. Blankenburg (Jiříček, Texier), 50. Werenski (Voronkov), 52. Werenski (Meyer, Malatesta) – 35. Lycksell (Hathaway), 56. Ginning (N. Cates, Attard)

Calgary - Edmonton 2:4

Góly: 24. Šarangovič (Kuzmenko, Huberdeau), 48. Kadri (Šarangovič, Kuzmenko) – 20. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 24. C. Brown (Janmark, Ryan), 51. Bouchard (Nugent-Hopkins, McDavid), 60. Nugent-Hopkins

Los Angeles - Vancouver 6:3

Góly: 3. Kempe (Kopitar, Doughty), 6. Doughty (Arvidsson, Kempe), 23. Laferriere (Spence, Fiala), 29. Fiala (Kopitar, M. Anderson), 51. Moore (Danault), 58. Kempe – 11. Boeser (E. Pettersson, Cole), 48. Joshua (J. Miller, Hronek), 53. Blueger

Pittsburgh - Tampa Bay 5:4

Góly: 5. Crosby (Rust, E. Karlsson), 27. Malkin (E. Karlsson, Bunting), 35. Letang, 37. Malkin (Bunting), 55. Bunting (Malkin, E. Karlsson) - 33. Stamkos (Hedman, Kučerov), 41. Paul (Eyssimont, Chaffee), 48. Duclair (Kučerov, Hedman), 51. Stamkos (Hedman, Kučerov)