Valjent a Greif siahali na vytúženú trofej: Mallorca prehrala v rozstrele

Futbalisti RCD Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom a brankárom Dominikom Greifom prehrali vo finále Španielskeho ...
  • Zdroj: instagram/dominik_greif

Futbalisti RCD Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom a brankárom Dominikom Greifom prehrali vo finále Španielskeho pohára s Athleticom Bilbao 2:4 po rozstrele z 11 m.

V riadnom hracom čase i po predĺžení sa zápas v Seville skončil 1:1. Baskický tím sa tešil zo zisku cennej trofeje po 40-ročnej prestávke.

V roku 1984 vyhralo Bilbao Španielsky pohár po 23. raz, potom však ťahalo vo finále šesťkrát za sebou za kratší koniec. Mallorca viedla od 21. minúty zásluhou Daniho Rodrigueza. V 59. minúte vyrovnal Oihan Sancet. V rozstrele boli úspešní všetci štyria exekútori Athletica, rozhodujúci pokus premenil Alex Berenguer. Greif odchytal celý zápas, Valjenta vystriedal pred začiatkom predĺženia Pablo Maffeo.

Finále Španielskeho pohára:

Athletic Bilbao - RCD Mallorca 1:1 (1:1, 0:1), 4:2 po rozstrele z 11 m, Rozhodoval: Munuera, ŽK: Paredes – Muriqi, Radonjić, rozstrel z 11 m: Muriqi 0:1, Garcia 1:1, Morlanes nedal, Muniain 2:1, Radonjić nedal, Vesga 3:1, Sanchez 3:2, Berenguer 4:2

Bilbao: Agirrezabala – De Marcos, Vivian, Paredes, Berchiche (105+1. Lekue) – De Galarreta (80. Gomez), Prados (46. Vesga) – I. Williams (91. Berenguer), Sancet (91. Muniain), N. Williams – Guruzeta (91. R. García)

Mallorca: GREIF – Gonzalez, VALJENT (91. Maffeo), Raillo, Copete (105+3. Nastašić), Lato (110. Van der Heyden) – Darder (62. Morlanes), Costa, Rodríguez (74. Radonjić) – Larin (62. Sanchez), Muriqi