Tréner Olomouca o fatálnom kikse slovenského brankára: Ani minútu som neuvažoval o vystriedaní

Slovenský futbalový brankár Matúš Macík sa kurióznou chybou podpísal pod sobotnú domácu prehru Sigmy Olomouc s Pardubicami (0:2) v českej ...
  • Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Slovenský futbalový brankár Matúš Macík sa kurióznou chybou podpísal pod sobotnú domácu prehru Sigmy Olomouc s Pardubicami (0:2) v českej lige.

Výsledok stretnutia zhoršil už aj tak napätú situáciu v klube, ktorému sa nedarí a je v konflikte s vlastnými fanúšikmi.
 

 

 

 

Domáci obranca Vít Beneš poslal v 32. minúte "malú domov" Macíkovi, ktorý však loptu nezachytil a tá mu prekĺzla medzi nohami do siete. Tridsaťročný brankár sa z chyby rýchlo "otriasol", v ďalšom priebehu stretnutia previedol štyri vydarené zákroky, ktorými zachránil Olomouc od vyššej prehry. "Ani minútu som neuvažoval o jeho vystriedaní. Myslím si, že som urobil dobre, chytal inak skvelo," uviedol tréner domácich Jiří Saňák pre oficiálny klubový web.

Ako 22-ročná mala pri jednej exhibícii v ústach aj rozhodcovskú píšťalku a teraz by to chcela robiť aj oficiálne.
Netypická zmena zamestnania: Pornohviezda sa rozhodla splniť si športový sen! Zobraziť článok

 

Pre Pardubice to bolo prvé víťazstvo po štyroch prehrách. "Dostať Macíka na zadné prihrávky bol náš zámer. Gól bol šťastný, vo futbale sa to stáva. Veľmi nám to pomohlo, ale bola to hlavne odmena za tvrdú prácu," povedal pardubický kouč David Mikula, ktorý na striedačke nahradil suspendovaného Radoslava Kováča.
 

Fanúšikovia Sigmy počas celého zápasu vykrikovali urážky smerom k vedeniu klubu a hráčom. Saňák priznal, že nevraživá atmosféra má vplyv na výkony mužstva: "Na koho to nedolieha, musí byť borec. Táto situácia je veľmi nepríjemná, môžeme hrať akokoľvek, ale aj tak nemáme podporu."

Paulína si rodičovstvo užíva.
Tri generácie slovenských športovkýň odhaľujú svoje veľkonočné tradície: Ktorá z nich vie upliesť korbáč? Zobraziť článok

Nespokojnosť priaznivcov Olomoucu s hrou aj vedením klubu v marci gradovala. V centra mesta umiestnili plagáty vyzývajúce vedenie k rezignácii a manažmentu taktiež zaslali otvorený list.  

 

Pozrite si video: Futbalisti v MLS dali svoje bundy deťom

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});