To bola prihrávočka! Slafkovský zažiaril, bodoval v 5. zápase po sebe

V trinásťzápasovom programe NHL sa v noci na stredu predstavili traja slovenskí hokejisti, z nich bodovali dvaja.

FOTOGALÉRIA: Juraj Slafkovský

Juraj Slafkovský si pripísal asistenciu v drese Montrealu, ktorý prehral na ľade Edmontonu 2:3 po predĺžení. Jednu asistenciu zaznamenal aj Erik Černák, ktorý prispel k víťazstvu Tampy Bay na ľade obhajcu titulu Vegas 5:3. Traja hráči sa blysli hetrikmi - David Pastrňák z Bostonu, Mark Scheifele z Winnipegu a Mikko Rantanen z Colorada.

Slafkovský bodoval v piatom stretnutí za sebou. Devätnásťročný útočník na začiatku tretej tretiny prihral pred bránku Nickovi Suzukimu, kapitán Canadiens dostal puk do siete korčuľou a znížil na 1:2 z pohľadu Canadiens. Tí si presným zásahom Kaidena Guhleho aj vynútili predĺženie, v ktorom rozhodol o triumfe Oilers v presilovke Leon Draisaitl. Slafkovský nastúpil opäť v prvom útoku Montrealu, počas 19:27 minút na ľade si okrem asistencie pripísal aj dve plusky, zaznamenal dve strely na bránku, tri bodyčeky a inkasoval menší trest za podrazenie. Po 68 zápasoch sezóny má na konte 37 bodov (14+23).

Černák asistoval v závere stretnutia pri góle Nikitu Kučerova, ktorým ruský krídelník spečatil do prázdnej bránky triumf Tampy Bay na ľade Vegas. Pre slovenského obrancu to bol 11. bod (1+10) v sezóne, v ktorej odohral za Lightning 56 zápasov. Proti úradujúcemu šampiónovi nastúpil v druhej obrannej dvojici s Mattom Dumbom, odohral 18:30 min. a predviedol jeden bodyček. Kučerov sa na štvrtej výhre "bleskov" v rade podieľal gólom a tromi asistenciami, dvakrát skóroval Brayden Point.

Šimon Nemec sa vo víťaznom dueli s Pittsburghom (5:2) predstavil v tretej obrannej dvojici New Jersey. Slovenský obranca sa počas 20:11 minút prezentoval dvomi strelami na bránku a pripísal si mínusový bod.

Nashville rozdrvil San Jose 8:2 a bodoval v 15. zápase v rade, čím vyrovnal klubový rekord. Colorado uspelo v St. Louis 4:3 a vyhralo siedmy duel za sebou, k triumfu Avalanche prispel Rantanen siedmym hetrikom v profiligovej kariére.

NHL - výsledky:
Boston - Ottawa 6:2

Góly: 9. Pastrňák (Grzelcyk, Zacha), 12. Pastrňák, 39. Brazeau (Shattenkirk, Geekie), 45. Pastrňák (Shattenkirk, Heinen), 46. J. Boqvist (Beecher, Shattenkirk), 59. Brazeau (DeBrusk, Geekie) – 34. Pinto (Giroux, Chabot), 40. B. Tkachuk (Chychrun, Batherson)

Detroit - Columbus 4:3 pp

Góly: 23. Raymond (Fabbri, P. Kane), 25. Seider (Chiarot, Rasmussen), 60. Raymond (P. Kane, Gostisbehere), 61. P. Kane (DeBrincat, Seider) – 6. Werenski, 14. Texier (Werenski, Severson), 45. Marčenko (Werenski, J. Gaudreau)

New Jersey - Pittsburgh 5:2

Góly: 6. Mercer (Nosek, Palát), 35. Meier (L. Hughes, Bratt), 49. Holtz (J. Hughes, L. Hughes), 50. Mercer (Nosek, Palát), 57. Meier (Bratt, J. Hughes) – 28. M. Pettersson (Bunting, Rakell), 58. Rust (Crosby)

New York Rangers - Winnipeg 2:4

Góly: 30. Wennberg (Lafrenière, Roslovic), 59. Lafrenière (Fox, Trocheck) – 25. Scheifele (Iafallo, Scheifele), 33. Connor (Monahan, Toffoli), 38. Scheifele, 60. Scheifele (Morrissey, Monahan)

Philadelphia - Toronto 4:3

Góly: 1. Tippett (York, Frost), 21. Sanheim (Hathaway), 37. Frost (Attard, Poehling), 53. Laughton (Tippett, York) – 42. W. Nylander (Matthews, Tavares), 51. Bertuzzi (Rielly, Tavares), 58. Tavares (Bertuzzi, Matthews)

New York Islanders - Carolina 1:4

Góly: 45. Palmieri (Nelson, Horvat) – 13. Jarvis (Skjei, Guentzel), 15. Jarvis (Guentzel, Slavin), 20. Nečas (Je. Kuzněcov, Skjei), 57. Guentzel (S. Aho II)

Nashville - San Jose 8:2

Góly: 12. Josi (McDonagh, F. Forsberg), 30. Zucker (Sissons, McDonagh), 36. McCarron (Sherwood, Josi), 38. Evangelista (Josi, F. Forsberg), 51. McCarron (Sherwood), 55. Jankowski (Barrie, Beauvillier), 55. F. Forsberg (Nyquist, McDonagh), 57. Novak (Sherwood, Jankowski) – 18. Granlund (Kostin, Ferraro), 26. Ferraro (Bordeleau, Bailey)

St. Louis - Colorado 3:4

Góly: 9. N. Walker (Perunovich, Faulk), 25. Toropčenko (Faulk, N. Walker), 29. B. Schenn (Neighbours) – 7. Rantanen (MacKinnon, Makar), 27. Mittelstadt (Girard), 39. Rantanen (Drouin, Ničuškin), 45. Rantanen (Ničuškin)

Edmonton - Montreal 3:2 pp /SLAFKOVSKÝ za hostí 0+1/

Góly: 10. McDavid (Ekholm), 35. Henrique (Ekholm, Bouchard), 64. Draisaitl (McDavid, Nurse) – 41. Suzuki (Slafkovský, Savard), 45. Guhle (J. Evans, Harris)

Anaheim - Minnesota 0:4

Góly: 21. Hartman (M. Foligno, Boldy), 22. Merrill (F. Gaudreau, Chusnutdinov), 32. Kaprizov (Hartman, Boldy), 54. Lucchini (Beckman)

Los Angeles - Chicago 6:2

Góly: 13. Laferriere (Lizotte, Dubois), 30. Gavrikov (Kopitar, Kempe), 32. Kopitar (Kempe), 40. Kopitar (Kempe, Fiala), 46. Danault (Moore, Fiala), 58. Lewis (Dubois, Gavrikov) – 15. N. Foligno (Kurashev, S. Jones), 55. Korchinski (Kurashev, Bedard)

Vancouver - Buffalo 3:2

Góly: 5. Garland (Q. Hughes, E. Pettersson), 34. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes), 59. E. Pettersson (J. Miller) – 50. Dahlin (Power, Tuch), 60. Dahlin (T. Thompson, Tuch)

Vegas - Tampa Bay 3:5 /ČERNÁK za hostí 0+1/

Góly: 2. Marchessault (Theodore, Eichel), 37. Howden (Kolesar), 49. B. Hutton (Howden) – 7. Cirelli (Hagel), 11. Duclair (Kučerov), 45. Point (Kučerov, Stamkos), 53. Point (Kučerov, D. Raddysh), 59. Kučerov