Zodpovedný výkon priniesol želané ovocie: Slovenskí hádzanári sú už len krôčik od postupu na MS!

Slovenskí hádzanári postúpili do májovej baráže o účasť na MS 2025, v ktorej sa stretnú s Poľskom. Mužstvo trénera Fernanda Guricha zvíťazilo ...
  • Zdroj: TASR

Slovenskí hádzanári postúpili do májovej baráže o účasť na MS 2025, v ktorej sa stretnú s Poľskom. Mužstvo trénera Fernanda Guricha zvíťazilo aj v odvetnom zápase prvého kola II. fázy kvalifikácie v Topoľčanoch nad Izraelom 26:24. V prvom stretnutí Slováci zdolali Izraelčanov 26:25.

FOTOGALÉRIA: Slovensko - Izrael

Druhý zápas sa hral z bezpečnostných dôvodov opäť na slovenskej pôde, no ako domáci tím bol vedený v oficiálnom zápise Izrael. Slováci do neho vstupovali s tesným gólovým náskokom. V prvom dejstve výborne bránili, keď v jednom úseku dovolili súperovi streliť iba jediný gól za 15 minút. Domáci výber sa však trápil v ofenzíve a dokázal odskočiť iba na rozdiel dvoch gólov. V druhej časti si však Slováci duel neskomplikovali a postrážili až do konca.

Slováci vyradili v prvej kvalifikačnej fáze Kosovo po výsledkoch 33:23 doma a 25:28 vonku, Izrael si poradil s Luxemburskom (28:31, 35:27). Okrem organizátorov Chorvátska, Dánska a Nórska majú už z európskych tímov istú účasť na MS 2025 aj semifinalisti tohtoročných ME Francúzsko, Nemecko a Švédsko. O zvyšných 11 kontinentálnych miestenkách sa rozhodne v baráži. Slováci naposledy štartovali na MS v roku 2011 vo Švédsku, kde obsadili 17. miesto.

Kvalifikácia MS 2025, 1. kolo II. fázy

Odvetný zápas /hrané v Topoľčanoch/:
Izrael - SLOVENSKO 24:26 (11:13)

Zostava SR: Čupryna, Žernovič - Briatka, Kucsera, Macháč, Potisk, Fenár, Hniďák, Kravčák, Ďuriš, Tóth, Mitaľ, Moravčík, Smetánka, Urban, Mišových
/Prvý zápas: 25:26, Slováci postúpili do baráže MS/

Francúzsky hádzanár Benoit Kounkoud (s loptou).
Čerstvý majster Európy v hádzanej Benoit Kounkoud: Doobeda u Macrona, noc v base Zobraziť článok


Úvod stretnutia bol vyrovnaný, Izraelčania sa ujali rýchlo dvojgólového vedenia, no Slováci nespanikárili. Udržali si koncentráciu a po 20 minútach viedli o tri góly 9:6. Výraznú zásluhu na tom mal niekoľkými zákrokmi aj brankár Čupryna, ktorý nadväzoval na svoj výborný výkon z úvodného duelu. Piaty a šiesty strelený gól zo strany Izraelčanov delilo až 15 minút. Napriek 12 zákrokom Čuprynu slovenský tím v útoku nedokázal výraznejšie odskočiť a po prvom dejstve viedol iba o dva presné zásahy.

Druhý polčas začali Slováci dvoma gólmi a zvýšili na 15:11. Hru kontrolovali a súpera si pustili maximálne na jedného presného zásahu. Izrael musel v závere riskovať, hral v šestici, no duel už nezdramatizoval.

Vo finále ME v hádzanej sa stretlo Francúzsko a Dánsko.
Viac dramatické to už ani byť nemohlo: O novom majstrovi Európy rozhodlo až predĺženie Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk