Po štvrťhodine boli zreli na uterák: Sparta si z Anfieldu odnáša debakel!

Pražské futbalové kluby Slavia a Sparta sa s Európskou ligou rozlúčili v osemfinále.

FOTOGALÉRIA: Liverpool - Sparta

Sparta po domácej prehre 1:5 s Liverpoolom podľahla anglickému klubu aj v odvete na jeho pôde 1:6, slovenský reprezentant Lukáš Haraslín hral za "rudých" od 58. minúty. Blízko prvej prehry v sezóne a prekvapujúceho vyradenia bol Bayer Leverkusen, vďaka dvom gólom Patrika Schicka v nadstavenom čase napokon zdolal azerbajdžanský FK Karabach 3:2 a postúpil do štvrťfinále.

Sparta zažila na Anfield Road štvrťhodinu hrôzy, keď už po 14 minútach prehrávala 0:4. Obrovské chyby v obrane rezultovali v štyri góly v priebehu siedmich minút, keď postupne skórovali Darwin Nunez, Bobby Clark, Mohamed Salah a Cody Gakpo. Český majster potom na chvíľu zastavil gólostroj domácich a dokázal do prestávky znížiť zásluhou Veljka Birmančeviča. Po zmene strán inkasoval ešte dvakrát, na 6:1 upravil druhým gólom v zápase Gakpo. Holandský reprezentant bol blízko hetriku, tretí zásah mu neuznali pre ofsajd.

Vo štvrťfinále nebude chýbať vlaňajší finalista AS Rím, účastník talianskej Serie A síce prehral na ihrisku Brightonu 0:1, ale postúpil v súčte s domácim víťazstvom 4:0. Jediný gól domácich strelil Danny Welbeck.

Bayer Leverkusen bol po remíze 2:2 v prvom zápase na pôde FK Karabach iba kúsok od vyradenia, keď v domácej odvete prehrával v závere 1:2. V nadstavenom čase však dvakrát skóroval český útočník Patrik Schick a po triumfe 3:2 sa líder nemeckej Bundesligy tešil z postupu. "Farmaceuti" zostávajú posledným nezdolaným tímom v tejto sezóne spomedzi klubov z veľkých európskych líg.

Žreb štvrťfinále EL je na programe v piatok 15. marca vo švajčiarskom Nyone.

Futbalisti Slavie Praha sa s Európskou ligou rozlúčili v osemfinále.
Slavia hrala už od úvodu v oslabení, senzačného obratu sa nedočkala Zobraziť článok

odvety osemfinále Európskej ligy:
Villarreal CF - Olympique Marseille 3:1 (1:0)
32. Capoue, 57. Sörloth, 86. Mosquera - 90.+4 Clauss
/prvý zápas: 0:4, postúpilo Marseille/

Glasgow Rangers - Benfica Lisabon 0:1 (0:0)

Slavia Praha - AC Miláno 1:3 (0:3)
85. Jurásek - 34. Pulisic, 36. Loftus-Cheek, 45.+6 Leao, ČK: 20. Holeš (Slavia)
/M. Tomič hral od 46. min, Schranz (obaja Slavia) od 83. min/
/prvý zápas: 2:4, postúpilo AC Miláno/

FC Liverpool - Sparta Praha 6:1 (4:1)
14. a 55. Gakpo, 7. Nunez, 8. Clark, 10. Salah, 48. Szoboszlai - 42. Birmančevič
/L. Haraslín od 58. min, J. Surovčík (obaja Sparta) na lavičke náhradníkov/
/prvý zápas: 5:1, postúpil Liverpool/

Brighton & Hove Albion - AS Rím 1:0 (1:0)
37. Welbeck
/prvý zápas: 0:4, postúpil AS Rím/

Atalanta Bergamo - Sporting Lisabon 2:1 (0:0)
46. Lookman, 59. Scamacca - 33. Goncalves
/prvý zápas: 1:1, postúpila Atalanta/

Bayer Leverkusen - Karabach Agdam 3:2 (0:0)
90.+3 a 90.+7 Schick, 72. Frimpong - 58. Zoubir, 67. Juninho, ČK: 63. Cafarqulijev (Karabach)
/prvý zápas: 2:2, postúpil Leverkusen/

Viktoria Plzeň vyradila Servette Ženeva.
Radosť u našich českých susedov: Plzeň postúpila medzi najlepšiu osmičku EKL! Zobraziť článok