Tvrdá delovka! Schranz skóroval na slávnom San Sire

Futbalisti Slavie Praha prehrali v prvom osemfinále Európskej ligy (EL) na pôde AC Miláno 2:4.

FOTOGALÉRIA: Sparta - Liverpool

Hostia, za ktorých znížil na 2:3 striedajúci Slovák Ivan Schranz, boli od 26. minúty v početnej nevýhode po vylúčení Malicka Dioufa. Na konci zápasu nastúpil za Slaviu aj ďalší Slovák Michal Tomič. Odveta je na programe o týždeň vo štvrtok o 18.45 h.

Osem minút po faule Dioufa, ktorý v sklze vôbec netrafil loptu, ale iba nohy Christian Pulisica, skóroval Olivier Giroud. Oslabená Slavia však dokázala vyrovnať o dve minúty po rohovom kope. Keď domáci favorit zvýšil vedenie na dvojgólové ešte pred prestávkou, duel sa javil ako rozhodnutý.

Trénerovi Jindřichovi Trpišovskému však vyšlo striedanie, keď poslal krátko po hodine hry na ihrisko Schranza, ktorý strelil kontaktný gól po nepriamom kope. Loptu si spracoval pri vzdialenejšej žrdi a zavesil ju do opačnej strany. Opakoval sa však scenár z prvého dejstva a hostia ani tentokrát neudržali záver polčasu, keď ich obrana nedokázala zareagovať na prenikajúceho Rafaela Leaoa. Jeho strelu usmernil do brány Pulisic.

Ladislav Krejčí zo Sparty (vľavo) a Andrew Robertson z Liverpoolu si navzájom gestikulujú.
Od senzácie boli ďaleko! Sparta nemala proti favoritovi nárok Zobraziť článok

Liverpool vyhral na pôde Sparty Praha vysoko 5:1. Za domácich hral do 65. minúty aj slovenský útočník Lukáš Haraslín. Favorit v zápase takmer skóroval už v druhej minúte, keď ťažil z chyby Haraslína pred pokutovým územím domácich.

Doma vyhral aj Freiburg, keď zdolal West Ham 1:0. O víťazstve na úradujúcim majstrom Európskej konferenčnej ligy (EKL) rozhodol Michael Gregoritsch. Nemecký klub sa tak priblížil k historickému maximu na európskej scéne, ktorým je vlaňajšie osemfinále v EL, v ktorom nestačil na Juventus Turín.

Stretnutie medzi Benficou Lisabon a Glasgowom Rangers sa skončilo nerozhodne 2:2. Smoliar stretnutia bol Connor Goldson z Glasgowu, ktorý dal vlastný gól a "vyrovnal" na konečných 2:2.

Ako však neskôr vyšlo najavo, bol to podvod. Tetovanie bolo falošné.
Vytetoval si Messiho na čelo: Po čase všetkých šokoval ešte viac! Zobraziť článok

prvé zápasy osemfinále Európskej ligy:
AC Miláno - Slavia Praha 4:2 (3:1)
34. Giroud, 44. Reijnders, 45.+1. Loftus-Cheek, 85. Pulisic - 36. Doudera, 65. SCHRANZ. ČK: 26. Diouf (Slavia)
/I. Schranz hral od 61. minúty a dal gól, M. Tomič (obaja Slavia) hral od 87. minúty/

Olympique Marseille - Villarreal CF 4:0 (3:0)
42. a 59. Aubameyang (prvý z 11 m), 23. Veretout, 28. Mosquera (vlastný). ČK: 62. Moreno (po 2. ŽK)

Benfica Lisabon - Glasgow Rangers 2:2 (1:2)