Prekvapenia, parádne výkony, rekordy, no aj jedno hororové zranenie priniesol halový svetový šampionát v atletike, ktorý hostil Glasgow.
To zranenie sa udialo v skoku o žrdi žien a počuli ho nielen diváci v hľadisku, ale aj pri televíznych obrazovkách, hoci kamery sa záberom naň usilovne vyhýbali. Od bolesti revala Francúzka Margot Chevrierová (24), ktorá utrpela otvorenú zlomeninu členka.
Francúzke sa druhý pokus na výške 465 cm nevydaril a zle dopadla ľavou nohou na šikmú hranu doskočiska, pričom si celou váhou tela zlomila členok, z ktorého vykukla kosť. Následne sa prepadla do tzv. šuplíka, kam skokanky a skokani umiestňujú žrď, kde ju kriesili záchranári. To trvalo dlho, lebo Margot zjavne utrpela šok pri pohľade na svoje zranenie.
Rodáčku z Nice odviezli do nemocnice, odkiaľ poslala na svojom instagramovom profile fotografiu, ako leží s obviazanou nohou, a pridala informáciu, že na letnej olympiáde v Paríži chce skákať. V pondelok po operácii odkázala do sveta toto: „Budem úprimná, je to ťažké zranenie na nepríjemnom mieste. Čaká ma dlhá cesta. Ale mám päť mesiacov na to, aby som sa postavila na nohy, znova začala skákať a kvalifikovala sa do Paríža.“
Sympatická Francúzka je označovaná za medailovú nádej krajiny, ktorá usporadúva letnú olympiádu. No po tomto zranení najmä tí, ktorí to videli, pochybujú, že si v súťaži pod piatimi kruhmi zaskáče. „Žrdkársky kolega Thibaut Collet (24) mi povedal, že mám zobrať motorovú pílu a prekonať všetky prekážky alebo niečo také. Bola som totiž na škótskom morfiu, tak som veľmi nevnímala,“ pripojila s úsmevom Chevrierová. Ak sa po takomto zranení dostane do Paríža, bude to nepochybne jeden z najsilnejších príbehov letnej olympiády.
Výsledky Slovákov na HMS
60 m mužov (49 štartujúcich): 13. Ján Volko 6,60 s (v rozbehu 6,59 s - slovenský výkon roka)
60 m žien (53): 37. Viktória Forsterová 7,35 s, 38. Monika Weigertová 7,35 s
60 m prek. (41): 14. Forsterová 8,04 s (slovenský výkon roka), 20. Stanislava Škvarková 8,16 s (v rozbehu dosiahla sezónne maximum 8,11 s)
4 x 400 m (8): 7. Slovensko (Šimon Bujna, Patrik Dömötör, Miroslav Marček, Mário Hanic) 3:09,21 min. (rekord SR)