Marco Odermatt si po zisku veľkého krištáľového glóbusu ukoristil aj malý za obrovský slalom

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt po zisku veľkého krištáľového glóbusu ukoristil aj malý za obrovský slalom.
  • Zdroj: SITA/AP

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt po zisku veľkého krištáľového glóbusu ukoristil aj malý za obrovský slalom.

Suverén prebiehajúcej sezóny triumfoval v piatok v Aspene, vyhral aj ôsmy "obrák" v tejto zime a zaistil si tretíkrát za sebou malú guľu za prvenstvo v disciplíne.
 

V americkom stredisku zanechal za sebou krajana Loica Meillarda o 14 stotín sekundy. Tretiu priečku obsadil Atle Lie McGrath z Nórska (+0,81). Dvadsaťšesťročný Švajčiar zvíťazil v jedenástom "obráku" v sérii. Iba dvaja lyžiari pritom pred ním dokázali uspieť aspoň desaťkrát za sebou v jednej disciplíne - Ingemark Stenmark vyhral 14 obrovských slalomov v rade v rokoch 1978-80 a Rakúšanka Annemarie Moserová-Pröllová 11 zjazdov v rokoch 1972-74.
 

Odermatt mal po prvom kole náskok 12 stotín pred Alexandrom Steenom Olsenom. Ten však druhú jazdu nezvládol a už istý víťaz SP bojoval o víťazstvo s Meillardom. Napriek komplikáciám v polovici svahu sa dokázal v záverečnom úseku trate skonsolidovať a uspieť.
 

Jediný slovenský zástupca Andreas Žampa úvodné kolo nedokončil. Na trať prvého kola vyrazil so štartovým číslom 43, no už v hornej časti svahu urobil chybu a z pretekov vypadol.

Odporúčame z TIVI.sk
 
});