Bodové suchoty Slafkovského pokračujú: Pospíšil rozdával bodyčeky

Hokejisti Montrealu so slovenským útočníkom Jurajom Slafkovským (19) zastavili päťzápasovú sériu prehier v NHL, keď v noci na stredu ...

Hokejisti Montrealu so slovenským útočníkom Jurajom Slafkovským (19) zastavili päťzápasovú sériu prehier v NHL, keď v noci na stredu zdolali Arizonu 4:2.

Slafkovský nebodoval vo štvrtom stretnutí za sebou, inkasoval dva dvojminútové tresty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou. Calgary s Martinom Pospíšilom si rovnakým výsledkom poradilo s Los Angeles a vyhralo štvrtý zápas za sebou. Tampa Bay s obrancom Erikom Černákom prehrala v dôležitom súboji na ľade Philadelphie 2:6.

Slafkovský počas 18 minút na ľade zaznamenal okrem štyroch trestných minút aj mínusový bod, jednu strelu na bránku a štyri bodyčeky. V jednom striedaní ho tréner "Habs" Martin St. Louis nechal sedieť na lavičke a nasadil namiesto neho Joshuu Roya. Coyotes sa trápia, prehrali 13. zápas v rade.

Pospíšil odohral za Flames 16 a pol minúty, s ôsmimi bodyčekmi atakoval svoje osobné maximum z 16. decembra, keď predviedol deväť hitov. Pripísal si aj jeden mínusový bod.

Philadelphia rozhodla o víťazstve nad Tampou Bay v tretej tretine, ktorú vyhrala 5:1. Černák v drese Lightning počas 17 a pol minúty predviedol jeden bodyček. Zápas museli v prvej tretine na desať minút prerušiť pre výpadok elektrického prúdu.

Washington stále bez zraneného obrancu Martina Fehérváryho prehral na ľade Detroitu vysoko 3:8. Jakub Demek si musí počkať na svoj debut v NHL, v súboji jeho Vegas na ľade Toronta figuroval v zápise ako zdravý náhradník. Golden Knights zvíťazili 6:2 aj vďaka dvom gólom a asistencii Jonathana Marchessaulta a zastavili súperovi jeho sedemzápasovú víťaznú sériu.

NHL - výsledky:

Detroit - Washington 8:3

Góly: 6. Gostisbehere (Veleno, Perron), 17. Raymond (Compher), 25. Veleno (Perron), 30. Gostisbehere (Raymond), 40. Compher (Copp, Seider), 45. Fabbri (P. Kane, Sprong), 52. DeBrincat (Larkin, P. Kane), 55. Larkin (Raymond, Määttä) – 23. Lapierre (Ovečkin, Mantha), 37. Sgarbossa (Carlson), 48. Pacioretty (Ovečkin, McMichael)

Florida - Buffalo 3:2

Góly: 13. Bennett (Cousins, Montour), 16. M. Tkachuk (Verhaeghe, Montour), 50. Montour (M. Tkachuk, Reinhart) – 10. Cozens (Greenway, Power), 53. T. Thompson (Dahlin, Tuch)

Montreal - Arizona 4:2

Góly: 8. Armia (Newhook, J. Roy), 25. Harris, 46. Pearson (Harris, J. Evans), 60. Suzuki (Armia, J. Evans) – 28. Kerfoot (Moser, Schmaltz), 55. Bjugstad (Maccelli, Kesselring)

Philadelphia - Tampa Bay 6:2

Góly: 3. Brink (Frost, M. Staal), 41. Foerster (Frost), 44. Sanheim (N. Cates, Poehling), 47. Se. Walker (Farabee, Foerster), 56. N. Cates, 58. York (Sanheim) – 25. Paul (Hagel), 55. Stamkos (Point, Kučerov)

Toronto - Vegas 2:6

Góly: 38. Bertuzzi (McCabe, W. Nylander), 55. Reaves (Holmberg) – 30. Barbašev (Amadio, Theodore), 33. Morelli (Theodore), 40. W. Karlsson (Marchessault), 51. Marchessault (W. Karlsson), 59. Pietrangelo, 60. N. Roy (Theodore, McNabb)

Minnesota - Carolina 2:3

Góly: 11. Dewar (Chisholm, Hartman), 20. Brodin (Duhaime, Hartman) – 16. J. Staal (Martinook, Slavin), 40. Svečnikov (Jarvis, J. Staal), 52. Noesen (Drury, Teräväinen)

Nashville - Ottawa 4:1

Góly: 4. McCarron (Josi, Co. Smith), 6. Josi (Nyquist, Novak), 39. Josi (Nyquist, McDonagh), 54. Nyquist (F. Forsberg, O'Reilly) – 19. Batherson (Sanderson, Stützle)

Winnipeg - St. Louis 4:2

Góly: 9. Monahan (Ehlers, Morrissey), 11. Dillon (Scheifele), 16. Connor (Morrissey), 51. Iafallo (Ehlers, Monahan) – 11. Bučnevič (Scandella, Thomas), 30. Saad

Calgary - Los Angeles 4:2

Góly: 33. Mangiapane (Hanifin, Markström), 34. Coleman (Huberdeau, C. Tanev), 53. Šarangovič (Dr. Hunt, Pelletier), 59. Backlund (C. Tanev) – 33. Danault (Fiala, Doughty), 39. Fiala (Kopitar, Byfield)

Colorado - Dallas 5:1

Góly: 3. Kiviranta (Cogliano, Toews), 6. Rantanen (MacKinnon), 28. Cogliano (C. Wagner), 28. MacKinnon (Lehkonen, Makar), 35. Lehkonen (Drouin, Rantanen) – 1. Stankoven (W. Johnston, J. Robertson)

Vancouver - Pittsburgh 3:4 pp

Góly: 11. Höglander (T. Myers, E. Pettersson), 18. Boeser (J. Miller, Hronek), 31. J. Miller (E. Pettersson, Demko) – 23. Rakell (Crosby), 30. Rakell (Crosby, Malkin), 50. Eller (Puustinen, Letang), 62. E. Karlsson (Eller, R. Smith)

San Jose - New Jersey 1:7 v 3. tretine

Góly: 19. Sturm (Barabanov), 53. Bailey (Carpenter, Thrun) – 24. Bratt (Meier, Hischier), 25. J. Hughes, 34. Bahl (Hischier, J. Hughes), 43. C. Miller (Hischier, Meier), 46. B. Smith (Palát, Tierney), 47. Mercer (J. Hughes, Marino), 48. Hischier (Bratt, Siegenthaler)