Tréner Weiss prekvapil: Vychválil trojicu hráčov Slovana!

Štvrtkový zápas play futbalového Slovana v Grazi bol podľa trénera Vladimíra Weissa duel dvoch rôznych polčasov. Jeho tím prehral úvodný ...
  • Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Štvrtkový zápas play futbalového Slovana v Grazi bol podľa trénera Vladimíra Weissa duel dvoch rôznych polčasov. Jeho tím prehral úvodný zápas play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy (EKL) na pôde Sturmu Graz 1:4.

FOTOGALÉRIA: Graz - Slovan

V polčase bol pritom od súpera len na dostrel gólu, potom však prišla úspešná penalta domácich a vyše dvadsaťminútová prevaha po červenej karte pre striedajúceho Vladimíra Weissa ml.

Tréner hovoril deň pred zápasom o nakopávaní lôpt za obranu. Tak aj padol jediný gól Slovana v spolupráci Jaromíra Zmrhala a Gersona Rodriguesa. "V prvom polčase hrali všetci dobre, boli sme nebezpeční a mali sme tri gólové príležitosti. Dali sme krásny gól a hrali sme za obranu, tak ako sme chceli. Druhý gól sme dostali zo štandardky, na tom som hráčov upozorňoval," povedal tréner k úvodnému dejstvu na pozápasovej tlačovej konferencii. Podobne hral aj súper, ktorého kouč hostí ocenil: "Otvárali to v trojke a to sa niekedy ťažko bráni. Savvidis, Kuco aj Džaba hrali výborne. Góly sme dostali lacné, aj keď nás Trnovský dva-trikrát podržal. Ich však tiež podržal brankár." Mladý brankár bol v akcii len siedmykrát v tejto sezóne, zaskakoval za vykartovaného Milana Borjana, ktorý mal navyše narazený chrbát.

Moderátor Ľuboš Hlavena a futbalista Vladimír Weiss ml..
Moderátor RTVS to v štúdiu nevydržal! Po zápase naložil Weissovi ml.: Zarezal si tím! Zobraziť článok

"Už v polčase sme si hovorili, že to musíme udržať a neinkasovať. To sa nám vôbec nepodarilo, penalta sa stane a štvrtý gól sme si podľa mňa nezaslúžili. Samozrejme nás to mrzí a musíme sa pripraviť na domáce zápasy a ukázať fanúšikom, že to nevzdávame," neskrýval sklamanie Zmrhal a hovoril aj o slabinách svojho tímu, ktoré je podľa neho treba do štvrtku zlepšiť: "Musíme sa im vyrovnať v behaní a nasadení. V prvej polovici mali šance len z toho."

Graz je úradujúci rakúsky vicemajster a momentálne mu taktiež patrí v tabuľke druhé miesto. V domácej súťaži pritom nehráva s takýmto nasadením, jeho tréner Christian Ilzer priznal, že to bola taktika konkrétne na Slovan. "Bol to cieľ, chceli sme, aby to súpera bolelo. Keď sa snažil Slovan spomaliť, my sme sa ešte snažili zrýchliť," povedal Ilzer po zápase. Napriek neskrývanej spokojnosti však zdôraznil, že tím ešte nepostúpil: "Myslím si, že nie je dobré, ak sa už tím vidí ako postupujúci. Posilnilo to naše sebavedomie, ale potrebujeme sa sústrediť na ďalší zápas."

Kapitán hostí Juraj Kucka upozornil na náročnú odvetu, v ktorej musí každý ukázať maximum. Mrzelo ho, že hru súpera nezvládli, aj keď tento systém očakávali. "Vedeli sme, že budú takto hrať, no nezareagovali sme na to. Dúfam, že sa na odvetu každý pripraví. Musí to byť boj do poslednej minúty. Každý musí veriť a odovzdať sa pre to," povedal Kucka.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});