Štedrý prezident: Takéto dary dostali hráči Pobrežia Slonoviny za triumf v APN

Neobišli naprázdno! Futbalová reprezentácia Pobrežia Slonoviny vyhrala v nedeľu tretí raz v histórii Africký pohár národov. Vo finále ...

Neobišli naprázdno! Futbalová reprezentácia Pobrežia Slonoviny vyhrala v nedeľu tretí raz v histórii Africký pohár národov. Vo finále zdolala Nigériu 2:1, keď víťazný gól strelil Sebastian Haller. Útočník nemeckej bundesligovej Borussie Dortmund len nedávno prekonal rakovinu semeníkov.

FOTOGALÉRIA: Pobrežie Slonoviny

Deň po triumfe sa celá výprava zúčastnila na recepcii v Abidžane, kde ju prijal prezident Alassane Ouattara. Ten nešetril nielen slovami chvály, ale ani darmi. Všetkým udelil najvyššie štátne vyznamenanie.

Každý hráč, aj ten, ktorý neodohral na turnaji ani minútu, dostal peňažnú prémiu 76 000 eur a k tomu vilu v rovnakej hodnote.

Štedré finančné odmeny sa ušli aj zvyšným dvoma medailistom. Neúspešní finalisti z Nigérie dostali byty a pozemky v Abuji, reprezentanti Juhoafrickej republiky, ktorí vybojovali bronz, si prevzali šeky na 48 000 eur.

Najlepší tréner sveta prekvapil: Guardiolovi sa páči Denis Vavro Zobraziť článok

Kenský maratónec Kelvin Kiptum zahynul pri autonehode.
Nečakaný zvrat v prípade smrti Kiptumu († 24): Polícia zatkla štyroch mužov! Zobraziť článok

Pakistanská tenistka Zainab Ali Naqviová.
Obrovský šok: Len 17-ročná tenistka záhadne zomrela Zobraziť článok