Hancko si otvoril gólový účet: Feyenoord ovládol mestské derby!

Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko (26) strelil svoj prvý gól v prebiehajúcej sezóne holandskej Eredivisie.

V nedeľňajšom domácom zápase 21. kola ním pomohol k víťazstvu Feyenoordu Rotterdam nad mestským rivalom Spartou 2:0.

Dvadsaťšesťročný obranca otvoril v 57. minúte skóre stretnutia, keď premenil pokutový kop po faule Djanga Warmerdama na domáceho krídelníka Yankubu Minteha. Bol to jeho prvý ligový gól v 21. tohtosezónnom zápase. Hancko však už na jeseň skóroval v drese Feyenoordu v Lige majstrov, keď sa presadil v 2. kole skupinovej fázy proti Atleticu Madrid.

Hancko odohral proti Sparte na stopérskom poste celý zápas. Triumf domácich poistil v 63. minúte Lutsharel Geertruida. Feyenoord si upevnil druhé miesto v tabuľke, za lídrom PSV Eindhoven zaostáva o desať bodov. Sparta figuruje na 10. priečke.

Na snímke tretí zľava Hilary Gong (AS Trenčín) oslavuje gól v sieti brankára Cristiana Pereiru Figueireda (FC Košice).
AS Trenčín uštedril debakel Košiciam: Kozák ml. poriadne naložil rozhodcovi! Zobraziť článok

Hráč Scott McTominay (vpravo) z Manchestru United sa raduje z gólu so spoluhráčmi.
Arsenal zdemoloval súpera v londýnskom derby: Manchester United ratoval triumf v závere Zobraziť článok

Lamine Yamal.
Bod pre Barcelonu zachraňoval tínedžer: Mallorca bez Slovákov prelomila negatívnu sériu Zobraziť článok