Shiffrinová stratila prvenstvo: Svetový pohár má novú líderku!

Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová vyhrala sobotňajší obrovský slalom alpských lyžiarok v Soldeu.
  • Zdroj: TASR/AP

Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová vyhrala sobotňajší obrovský slalom alpských lyžiarok v Soldeu.

FOTOGALÉRIA: Lara Gutová-Behramiová

Na čele celkového poradia seriálu tak predstihla Američanku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá v Andorre neštartovala pre zranenie. Pódium doplnili Novozélanďanka Alice Robinsonová, ktorá zaostala o jedinú stotinu sekundy, a AJ Hurtová z USA s mankom 15 stotín.

Gutová-Behramiová vyhrala 43. preteky v kariére a deviate v obrovskom slalome. V tejto sezóne triumfovala šiestykrát, z toho štvrtý raz v "obráku". Pred Shiffrinovou má držiteľka veľkého glóbusu z roku 2016 v celkovom hodnotení náskok päť bodov. V disciplíne vedie o 135 bodov pred Taliankou Federicou Brignoneovou.

Tridsaťdvaročnej Švajčiarke pritom patrilo po úvodnom kole až deviate miesto s mankom 61 stotín na Martu Bassinovú - Talianka bola nakoniec šiesta (+0,32). V druhom kole si však Gutová-Behramiová priviezla sľubný náskok už na druhý medzičas a nasledujúca časť trate jej vyšla najlepšie. Práve tam jej súperky na náročnej zjazdovke Avet chybovali. Patrila medzi ne aj Robinsonová, ktorá mala pred jazdou na víťazku náskok presne pol sekundy. AJ Hurtová dosiahla len druhé pódium v kariére.

V štartovej listine chýbala slovenská lyžiarka Petra Vlhová, pre ktorú sa po zranení na domácom svahu v Jasnej a operácii kolena vo Švajčiarsku sezóna predčasne skončila. Shiffrinová zasa pauzuje po páde v zjazde v Cortine d'Ampezo pred vyše dvoma týždňami.

Slovenský lyžiar Andreas Žampa.
Žampa sa raduje z prvých bodov sezóny: V druhom kole bol siedmy najlepší! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});