Fantastická noc Slafkovského: Dosiahol skvelý míľnik a stal sa hviezdou zápasu!

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zaznamenal v NHL svoj siedmy gól v sezóne. Montreal však prehral v Pittsburgu 2:3 po predĺžení.
  • Zdroj: SITA/AP

V noci na nedeľu sa do kanadského bodovania zapísal aj Šimon Nemec, no ani on sa z triumfu netešil, New Jersey prehralo na ľade Tampy Bay 3:6.

Slafkovský skóroval v presilovke v 33. minúte a zvýšil na 2:1. Juraj sa tak stal počas tejto sezóny prvým Slovákom, ktorý dosiahol hranicu 20 bodov. Vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu. Canadiens však napokon získali iba bod, keď v 63. minúte rozhodol v predĺžení Marcus Pettersson. Montrealu patrí 14. miesto vo Východnej konferencii.

Nemec asistoval pri góle Tylera Toffoliho v 58. minúte, ktorým Devils znížili na 3:4. Zo Slovákov sa v noci na nedeľu objavil na ľade ešte Martin Fehérváry, no ani on sa z víťazstva netešil, Washington prehral v Dallase 4:5 po predĺžení.

Hráči Edmontonu triumfovali v súboji proti Nashvillu 4:1. Zaznamenali tak 16. víťazstvo v sérii a vyrovnali druhú najdlhšiu sériu v histórii NHL.

NHL - výsledky:

Philadelphia - Boston 2:6

Góly: 36. Foerster (Sanheim), 52. Foerster (Couturier, Lycksell) – 15. Pastrňák (Zacha, McAvoy), 16. McAvoy (Zacha), 17. Heinen (Carlo), 19. Pastrňák, 22. J. van Sriemskej (Pastrňák, H. Lindholm), 55. Coyle (Frederic, J. van Riemsdyk)

Dallas - Washington 5:4 pp

Góly: 11. W. Johnston (Hintz, Heiskanen), 12. Harley (Benn, Steel), 31. Marchment (Seguin, Heiskanen), 43. Duchene (Marchment, Seguin), 64. Harley (J. Robertson, Duchene) – 10. Mantha (Je. Kuzněcov, Carlson), 27. Sandin (Aube-Kubel, T. van Riemsdyk), 58. Ovečkin (Je. Kuzněcov, D. Strome), 60. D. Strome (Mantha, Ovečkin)

Edmonton - Nashville 4:1

Góly: 8. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid), 32. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 50. McDavid (Ekholm, Bouchard), 57. Hyman (Draisaitl, McDavid) – 54. Sissons (Evangelista, Co. Smith)

San Jose - Buffalo 2:5

Góly: 9. M. Vlasic (Eklund, Emberson), 11. Rutta (Eklund) – 15. Peterka (Cozens, Power), 19. Greenway (Tuch, Mittelstadt), 22. Tuch (Mittelstadt), 45. Peterka (Cozens, Quinn), 56. Cozens

Carolina - Arizona 3:1

Góly: 28. Nečas (Jarvis, Burns), 60. Orlov (Drury, Chatfield), 60. Fast (Jarvis, J. Staal) – 15. L. Cooley (Guenther, Moser)

Ottawa - New York Rangers 2:7

Góly: 12. B. Tkachuk (Giroux), 22. Chychrun (Batherson, Chabot) – 26. Lafrenière (Panarin, Fox), 29. Kreider (Zibanejad), 30. Z. Jones (Panarin, Trocheck), 32. Brodzinski (Z. Jones, Cuylle), 37. Wheeler (Zibanejad, Kreider), 58. Panarin (Lafrenière), 58. Kakko (Brodzinski, E. Gustafsson)

Pittsburgh - Montreal 3:2 pp

Góly: 25. Eller (Puustinen, Rakell), 51. Guentzel (Crosby, M. Pettersson), 63. M. Pettersson (Rakell, Malkin) – 16. Guhle (Matheson, Caufield), 33. Slafkovský (Monahan, Suzuki)

Tampa Bay - New Jersey 6:3

Góly: 22. Paul (Hedman, D. Raddysh), 31. Hagel (Hedman, Paul), 44. Stamkos (Perbix, Kučerov), 54. Point, 59. Hagel (Cirelli, Kučerov), 60. Point (Hedman, Stamkos) – 43. Palát (Hischier, Hatakka), 48. Bratt (Hischier), 58. Toffoli (Palát, Nemec)

Winnipeg - Toronto 2:4

Góly: 5. Samberg, 60. Appleton (Iafallo, Morrissey) – 20. Reaves (Gregor), 42. Tavares (Rielly, Marner), 56. Matthews (Marner, Rielly), 59. Benoit

New York Islanders - Florida 2:3 pp

Góly: 37. Holmström (Pageau, Wahlstrom), 59. Palmieri (Dobson, Barzal) – 28. Reinhart (M. Tkachuk, Verhaeghe), 46. M. Tkachuk (Barkov, Montour), 62. Ekman-Larsson (Rodrigues, Stolarz)

Detroit - Vegas 5:2

Góly: 6. Larkin (DeBrincat, Raymond), 7. Walman (Perron, Seider), 19. Veleno (Seider, Fabbri), 52. Copp (Rasmussen), 59. Larkin (Compher, Raymond) – 9. Barbašev (N. Roy, Martinez), 11. Cotter (Martinez, Pietrangelo)

Minnesota - Anaheim 2:3

Góly: 7. Kaprizov (Zuccarello, Brodin), 19. Merrill (Zuccarello, Mermis) – 9. Terry (Vatrano, Groulx), 47. R. Strome (Gudas, Henrique), 52. Terry (Henrique, Vaakanainen)

Calgary - Chicago 1:0

Góly: 36. E. Lindholm (Šarangovič, Kadri)

Vancouver - Columbus 5:4 pp

Góly: 36. Boeser (J. Miller, P. Suter), 42. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes), 44. Boeser (Q. Hughes, P. Suter), 47. Boeser (E. Pettersson, J. Miller), 64. Pettersson (Boeser, Q. Hughes) – 25. Texier (Severson), 27. Kuraly (Texier, Danforth), 38. Bean (Činachov), 39. Marčenko (J. Gaudreau, Werenski)