Shiffrinovej slová neveštia nič dobré: Čaká ju osud Vlhovej?!

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (28) si po páde v piatkovom zjazde Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo poranila ľavé koleno, podľa ...
  • Zdroj: TASR/AP

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (28) si po páde v piatkovom zjazde Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo poranila ľavé koleno, podľa prvotných vyšetrení však nemá poškodené väzy.

FOTOGALÉRIA: Mikaela Shiffrinová

Líderka celkového poradia nedokončila preteky, keď po páde vo veľkej rýchlosti skončila v ochranných sieťach. Dvadsaťosemročnú Američanku následne transportovali na vyšetrenie do nemocnice. Termín jej návratu do súťažného kolotoča nie je známy. S určitosťou však vynechá víkendový program v Cortine, kde pôjdu ženy ešte ďalší zjazd (v sobotu o 10.30 h) a super-G (v nedeľu o 10.30). Nebude štartovať ani budúci týždeň v utorkovom obrovskom slalome v Kronplatzi.

"Ďakujem všetkým za podporu a dobroprajné správy. Momentálne to berieme deň po dni a podelím sa s vami o informácie, ak budem vedieť viac. Som veľmi vďačná, že to nedopadlo horšie. Momentálne som však veľmi ubolená. Vynechám zvyšok tohto víkendu a nebudem lyžovať ani v Kronplatzi. Potom uvidíme, v tejto chvíli sa ťažko dá viac predpovedať. Potrebujeme trochu času, aby sme videli, ako sa to bude vyvíjať a ako sa budem v ďalších dňoch cítiť. Ďakujem všetkým," napísala Shiffrinová na sociálnej sieti X.

Prvé FOTO Shiffrinovej po nehode nájdeš TU!

Po zranení ju previezli na kliniku v Cortine, kde sa podrobila vyšetreniam. "Prvotná analýza ukazuje, že predný krížny väz v kolene sa zdá byť neporušený. Ďalšie podrobnosti prinesieme," uviedol Shiffrinovej tím vo vyhlásení.

"V skutočnosti je jej stav celkom dobrý. Myslí pozitívne a istým spôsobom sa jej uľavilo, pretože to mohlo dopadnúť aj horšie. Teraz je dosť ubolená, tak, ako pri väčšine pádov vo veľkej rýchlosti. Bola však veľmi optimistická. Pôjdeme deň po dni, bude sa liečiť a pokúsime sa ju dostať späť do tempa," doplnil vyjadrenie tréner amerického tímu Paul Kristofic.

Pokračovať v čítaní
Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});