Zvolen má nového trénera: Je ním TENTO skúsený muž

- Novým trénerom hokejistov HKM Zvolen sa stal Kanaďan Jamie Russell. Po zhruba štyroch rokoch tak bude pod Pustým hradom opäť pôsobiť ...

- Novým trénerom hokejistov HKM Zvolen sa stal Kanaďan Jamie Russell. Po zhruba štyroch rokoch tak bude pod Pustým hradom opäť pôsobiť zahraničný kouč.

Fotogaléria

Kariéra 57-ročného Russella sa začala v juniorskej lige NCAA, kde trénoval štyri rozdielne tímy. V najkvalitnejšej súťaži v Spojených štátoch zotrval neuveriteľných 20 rokov, odkiaľ sa presunul k seniorskému hokeju. Od sezóny 2014/15 zbieral skúsenosti v ECHL, kde počas ôsmich sezón pôsobil v tímoch Elmira Jackals a Worcester Railers.

"V tomto období nepôsobil len ako hlavný tréner, ale v niektorých sezónach zastával aj pozície riaditeľa hokejových operácií a generálneho manažéra. Vo Worchesteri dokonca dohliadal na kompletné fungovanie tímu a bol v úzkom kontakte s tímami Bridgeport Sound Tigers (AHL) a New York Islanders, s ktorými riešil nábor nových hráčov a rokovanie o zmluvách.

Jeho posledným tímom pred odchodom do Európy bol juniorský tím South Kent School, ktorý viedol tri sezóny ako hlavný tréner a dve sezóny aj ako riaditeľ hokejových operácií," informoval web zvolenského klubu.

"Veríme, že Jamie Russell prinesie do nášho tímu správny impulz a pomôže nám v aktuálnej situácii. Jeho minulosť, skúsenosti a charakter budú skvelým príkladom pre hráčov, ako aj trénerov v našej organizácii. Všetci sa tešíme na spoluprácu s ním a netrpezlivo čakáme na jeho príchod pod Pustý hrad," uviedol  generálny manažér HKM Ladislav Čierny.

 Zvolen figuruje v tabuľke Tipos extraligy na 7. mieste. Najbližšie ho čaká v piatok derby na ľade Banskej Bystrice.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});