Obrovská tragédia na Dakare: Zomrel španielsky motocyklista († 45)!

Španielsky motocyklový pretekár Carles Falcon v pondelok podľahol zraneniam, ktoré utrpel v závere 2. etapy rely Dakar na 448. kilometri.
  • Zdroj: iStock

Španielsky motocyklový pretekár Carles Falcon v pondelok podľahol zraneniam, ktoré utrpel v závere 2. etapy rely Dakar na 448. kilometri.

Štyridsaťpäťročný jazdec zomrel osem dní od transportu do nemocnice v saudskoarabskom Al-Duwadimi. Úmrtie skúseného Španiela potvrdil na sociálnej sieti jeho tím TwinTrail Racing.

"Lekársky tím potvrdil, že neurologické poškodenie spôsobenie zástavou srdcovo-cievneho obehu v čase nehody je nezvratné," citovala vyhlásenie TwinTrail Racing agentúra AFP.

Štefan Svitko sa udržal v celkovom poradí v TOP 10.
Svitko sa udržal aj po ôsmej etape v TOP 10: Prekoná najlepší výsledok kariéry? Zobraziť článok

Španielsky pretekár utrpel pri páde opuch mozgu v dôsledku zlomeniny stavca. Pri nehode si zlomil tiež päť rebier, ľavé zápästie a kľúčnu kosť. Katalánec sa predstavil na Dakare druhýkrát. Po páde ho našli v bezvedomí a letecky ho vrtuľníkom transportovali do nemocnice v Al-Duwadimi. Neskôr ho lekári repatriovali do Španielska, kde ho umiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti. "Carles bol usmievavý a vždy aktívny človek. Užíval si všetko s vášňou, najmä motorky. Užíval si, že je šťastný na motocykli. Musíme si ho pamätať pre jeho úsmev a pocit šťastia, ktorý v každom z nás vytváral. V mene rodiny a tímu vás prosíme o zachovanie súkromia pri rozlúčkových aktoch, ktoré sa uskutočnia v najbližších dňoch," uviedol Falconov tím vo vyhlásení.
 

 

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});