Seattle vytvoril s pomocou Tatara klubový rekord, opäť bodoval aj Nemec

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel asistenciou k triumfu Seattle na ľade Columbusu 7:4 v nočnom stretnutí NHL.

Hráči Kraken vytvorili deviatym víťazstvom za sebou klubový rekord a celkovo bodovali už v trinástom zápase v sérii. Okrem Tatara sa zo slovenských korčuliarov v 16-zápasovom programe bodovo presadil už iba obranca Šimon Nemec, ktorý rovnako asistenciou pomohol k víťazstvu New Jersey nad domácou Floridou 4:1. Edmonton uspel na ľade Montrealu 2:1 po predĺžení a desiatym triumfom v sérii sa postaral o nový klubový rekord.

Tatar zaznamenal 15. bod v sezóne. Na konte má vrátane pôsobenia v Colorade Avalanche štyri góly a jedenásť asistencií. Odohral vyše 16 minút, zaznamenal plusový bod a rozdal 799. bodyček v kariére. V drese Kraken sa dvoma gólmi a asistenciou blysol Jared McCann. Blue Jackets prehrali tretí zápas v rade a figurujú na chvoste tabuľky Metropolitnej divízie. Seattle je v Pacifickej divízii piaty.

Nemec prihral na otvárací gól zápasu, ktorým Alexander Holtz naštartoval New Jersey za triumfom. Prvou hviezdou bol brankár "diablov" Nico Daws, ktorý predviedol 36 zákrokov a mal veľkú zásluhu na ukončení deväťzápasovej víťaznej série súpera. Nemec odohral 18 a pol minúty a pripísal si aj dva plusové body, strelu a blok. Asistencia bola jeho ôsmym bodom (2+6) v sezóne.

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zvíťazili nad New Yorkom Rangers 3:2. Capitals bodovali naplno, aj keď im chýbal kapitán Alexander Ovečkin, ktorý vynechal duel pre zranenie v dolnej časti tela. Domáci rozhodli o svojom triumfe v tretej tretine, v ktorej otočili stav z 1:2 gólmi Nica Dowda a T.J. Oshieho.

Na snímke Miroslav Šatan.
Šatan utiekol pred novinárom: Podráždený odkaz šéfa zväzu! Zobraziť článok

Fehérváry nastúpil tradične v prvej obrannej dvojici so skúseným Johnom Carlsonom, odohral 23:11 minút a bol druhý najvyťaženejší hráč tímu. Vyslal jednu strelu na bránku, rozdal dva hity a pripísal si plusový bod. "Jazdcom" nepomohli ani dva presné zásahy obrancu Adama Foxa, prehrali štvrtý zápas za sebou.

Juraj Slafkovský odohral 20 a pol minúty ako druhý najvyťažovanejší útočník Montrealu po Nickovi Suzukim. Pripísal si dva bloky a jeden bodyček, no jeho tím prehral doma s Edmontonom 1:2 po predĺžení. Oilers natiahli víťaznú sériu na rekordných desať zápasov, rozhodol o tom zadák Evan Bouchard.

Steven Stamkos dvakrát skóroval a pridal aj asistenciu, Nikita Kučerov zaznamenal tri asistencie a Tampa Bay zdolala Anaheim 5:1. Slovenský obranca Erik Černák, ktorý v predošlom zápase utrpel zranenie, sledoval triumf "bleskov" ako divák.

Calgary vyhralo tretíkrát za sebou, keď zdolalo Vegas 3:1. Martin Pospíšil odohral takmer 14 minút, pripísal si plusový bod, strelu na bránu a odpykal si dvojminútový trest. Adam Ružička odohral 8:46 minúty, do štatistík sa zapísal mínuskou a jedným streleckým pokusom.

České hokejistky si vlani na MS v dánskom Herningu vybojovali bronz.
Obrovská senzácia na MS: Česko vyradilo favorita a zahrá si o zlato Zobraziť článok

NHL - výsledky:
Washington - New York Rangers 3:2

Góly: 18. Mantha (McMichael), 47. Dowd (Je. Kuzněcov, Carlson), 49. Oshie (D. Strome, Edmundson) – 14. Fox (Cuylle, Kreider), 26. Fox

Buffalo - Vancouver 0:1

Góly: 23. Lafferty (Zadorov)

Ottawa - San Jose 5:4

Góly: 5. Giroux (B. Tkachuk, Zub), 10. Chabot (Tarasenko, Stützle), 28. B. Tkachuk (Batherson, Stützle), 33. Batherson (Zub, Stützle), 60. Tarasenko (Zub, Stützle) – 13. Duclair (Barabanov, Ferraro), 24. M. Vlasic (Duclair, Granlund), 27. Labanc (Ferraro, Hoffman), 57. Zadina (Hertl, Ferraro)

Florida - New Jersey 1:4 /NEMEC (New Jersey) 0+1/

Góly: 40. Reinhart (M. Tkachuk, Montour) – 4. Holtz (Nemec, Lazar), 15. Bratt (M. McLeod), 24. Haula, 60. Marino

Carolina - Pittsburgh 3:2 pp

Góly: 7. Pesce (S. Aho II), 10. Martinook (Chatfield), 62. Pesce (Teräväinen, Jarvis) – 47. Guentzel (Crosby, Rust), 60. Rust (E. Karlsson, Letang)

Columbus - Seattle 4:7 /TATAR (Seattle) 0+1/

Góly: 2. Provorov (Fantilli), 13. Provorov (Marčenko, Peeke), 25. Marčenko (A. Boqvist, J. Gaudreau), 53. Bemström (K. Johnson, Peeke) – 12. Eberle (Larsson, Tatar), 16. McCann (Bjorkstrand), 30. Kartye (Dunn, Gourde), 34. Bjorkstrand (McCann, Schultz), 47. McCann (Schwartz, Dumoulin), 49. Dumoulin (Schultz, Wennberg), 59. Tolvanen (Gourde, Bjorkstrand)

Detroit - Los Angeles 5:3

Góly: 3. Larkin (Perron), 30. Larkin (P. Kane), 37. Fabbri (Sprong, Veleno), 38. P. Kane (DeBrincat, Petry), 40. Copp (Fischer, Petry) – 7. Byfield (Kopitar, Fiala), 44. Dubois (Laferriere, Danault), 46. Byfield (Kopitar, Fiala)

Montreal - Edmonton 1:2 pp

Góly: 2. Caufield (Suzuki, Matheson) – 41. Draisaitl (Foegele, E. Kane), 63. Bouchard (McDavid, Draisaitl)

Tampa Bay - Anaheim 5:1

Góly: 26. Hedman (Stamkos, Kučerov), 31. Stamkos (Point, Kučerov), 35. Stamkos (Kučerov, D. Raddysh), 50. de Haan, 59. Hagel (Paul, Perbix) – 34. Vatrano (Fowler, R. Strome)

Toronto - Colorado 3:5

Góly: 7. Domi, 11. Rielly, 16. Liljegren – 26. Drouin (Colton, MacKinnon), 34. Rantanen (Girard), 48. Cogliano (Manson, L. O'Connor), 57. MacKinnon (Rantanen, Drouin), 60. Colton (R. Johansen, Kiviranta)

Winnipeg - Philadelphia 0:2

Góly: 15. Atkinson (Poehling), 23. Atkinson (Frost, York)

Chicago - Dallas 1:3

Góly: 33. Katchouk (Sanford) – 43. Duchene (Hintz, J. Robertson), 55. Marchment (Dadonov, Hanley), 60. Pavelski (Hintz, Benn)

Minnesota - Arizona 0:6

Góly: 6. Kerfoot (Keller, Durzi), 12. Bjugstad (Kesselring), 18. Bjugstad (Crouse, Zucker), 22. Keller (Durzi, McBain), 27. Bjugstad (Zucker, Stecher), 41. Keller (McBain, Schmaltz)

Nashville - New York Islanders 3:1

Góly: 56. Evangelista (McDonagh, Tomasino), 60. A. Carrier (Lauzon, F. Forsberg), 60. Pärssinen (Josi) – 52. Pageau (Dobson, Clutterbuck)

St. Louis - Boston 3:4 pp

Góly: 7. Hayes (Kapanen, Leddy), 31. Neighbours (Kyrou, Thomas), 55. Sundqvist (Perunovich, B. Schenn) – 6. Marchand (Coyle), 27. McAvoy (J. Boqvist, J. van Riemsdyk), 48. Marchand (Pastrňák, J. van Riemsdyk), 62. McAvoy (Pastrňák)

Vegas - Calgary 1:3

Góly: 49. Stephenson (Stone, Martinez) – 12. Coleman (Backlund, R. Andersson), 14. Kadri (Zary), 38. Backlund (Mangiapane, Coleman)

Slovenský hokejový brankár Július Hudáček počas pôsobenia v ruskej KHL.
Komentátor Záruba o Hudáčkovi: Mohol podporovať Rusko, ale... Šatan má postoj ako Fico Zobraziť článok