Šľachetný dar majiteľa klubu NBA: Zamestnancom rozdá 35 miliónov!

Zamestnanci basketbalového Dallasu Mavericks dostanú po nedávnom predaji klubu ako odmenu bonusy v celkovej výške 35 miliónov dolárov.
  • Zdroj: Northfoto

Zamestnanci basketbalového Dallasu Mavericks dostanú po nedávnom predaji klubu ako odmenu bonusy v celkovej výške 35 miliónov dolárov.

Oznámil im to v liste miliardár Mark Cuban, ktorý mal doteraz v klube väčšinový podiel. Informovala o tom televízna stanica ESPN.

"Ako poďakovanie za vašu tvrdú prácu, vďaka ktorej sú Mavs úžasnou organizáciou, dostane každý z vás bonus odo mňa a od rodín Adelsonových a Dumontových," uviedol Cuban v liste zamestnancom. "Na výpočet vášho bonusu sme brali do úvahy to, ako dlho ste pre Mavs pracovali. Svoj bonus dostanete v skorej budúcnosti. "

Majoritný podiel od Cubana na konci minulého roka kúpili vdova po hazardnom magnátovi Sheldonovi Adelsonovi Miriam a rodina jej zaťa Patricka Dumonta. Podľa médií dostal päťdesiatšesťročný podnikateľ za predaj 3,5 miliardy dolárov. V roku 2000 za väčšinový podiel zaplatil 285 miliónov dolárov a ako majiteľ klubu oslávil v roku 2011 s Dallasom jeho jediný triumf v NBA. V klube si ponechal minoritný podiel a ďalej sa podieľa na športovom konaní.

Mavericks sú podľa magazínu Forbes siedmym najhodnotnejším klubom v lige, jeho cena bola vyčíslená na 4,5 miliardy dolárov. Najväčšou hviezdou tímu je slovinský rozohrávač Luka Dončič.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová.
Obrovský slalom komplikovalo počasie: Čo robilo Vlhovej najväčší problém? Zobraziť článok

 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});