Slafkovský si opäť bodovo prilepšil, Černák po tvrdom hite nedohral

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zaznamenal v silvestrovskom programe zámorskej NHL jednu asistenciu, no jeho Montreal prehral na ...

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zaznamenal v silvestrovskom programe zámorskej NHL jednu asistenciu, no jeho Montreal prehral na ľade Tampy Bay 3:4.

Duel v drese domácich nedohral jeho krajan Erik Černák po tvrdom hite od Josha Andersona na začiatku druhej tretiny. Calgary v zostave s Adamom Ružičkom a Martinom Pospíšilom zdolalo Philadelphiu 4:3. Marc-Andre Fleury z Minnesoty sa ako štvrtý brankár dostal na métu 1000 zápasov v profilige.

Montreal stratil v stretnutí s Tampou dvojgólový náskok, keď inkasoval štyrikrát za sebou. V 58. minúte ešte vykresal pre hostí nádej Nick Suzuki, ktorý sa po teči Slafkovského pred bránkou dostal k odrazenému puku a z uhla znížil na 3:4, no vyrovnať sa už Canadiens nepodarilo.

Slovenská dvadsiatka nestačila na USA.
Hráči a tréner reagujú na krutú prehru s USA: Dobrá facka pred štvrťfinále! Zobraziť článok

Slafkovský si pripísal trinásty bod v sezóne (4+9), odohral 20:42 min a mal jednu strelu. Černák strávil na ľade iba 6:39 min s mínusovým bodom, keďže v 25. minúte zostal za vlastnou bránkou otrasený po narazení od Andersona.

Ten dostal po skúmaní videa od rozhodcov dvojminútový trest a navyše aj päť minút za následnú bitku s Lukom Glendeningom, ktorý išiel Černáka okamžite "pomstiť". Zdravotný stav Černáka klub bezprostredne po zápase nešpecifikoval.

Hviezdou Tampy bol s gólom a asistenciou Nikita Kučerov, ktorý sa ako prvý v sezóne dostal cez 60-bodovú hranicu. Kapitán Steven Stamkos mal jednu asistenciu vo svojom 1038. dueli za Lightning, čím prekonal klubový rekord Vincenta Lecavaliera.

Mbappé je spájaný s prestup do Realu Madrid a Saudskej Arábie.
Funkcionári PSG budú zúriť: Mbappé rozhodol o svojom osude! Zobraziť článok

Montreal dosiahol kuriózny gól cez celé klzisko na 2:0 - po zákroku brankára hostí Sama Montembeaulta očakávali hráči Tampy prerušenie hry, no hvizd od rozhodcov neprišiel a Jonathan Kovacevic po rýchlom rozohraní trafil presne z vlastnej tretiny do opustenej bránky súpera, z ktorej Jonas Johansson na chvíľu vykorčuľoval.

Calgary rozhodlo o triumfe nad Philadelphiou tromi gólmi v tretej tretine, po dva body za gól a asistenciu si pripísali Dennis Gilbert i Blake Coleman. Andrew Mangiapane mal tri asistencie. Slováci v tíme domácich nebodovali, Pospíšil odohral 9:16 min a mal jeden dvvojminútový trest, Ružička zakončil duel s minutážou 8:12 a jednou strelou na bránku.

Mason Marchment sa blysol hetrikom a asistenciou v drese Dallasu, ktorý deklasoval na svojom ľade Chicago 8:1. Tyler Seguin pridal tri body (1+2). Päťbodový večer zažil premiérovo v kariére  Warren Foegele, ktorý dvoma presnými zásahmi a tromi asistenciami výrazne prispel k víťazstvu Edmontonu v aréne Anaheimu 7:2.

(ilustr. foto)
Tragická správa! Zomrel viacnásobný účastník olympijských hier (†34): Bol zavraždený?! Zobraziť článok

Nemecký útočník Leon Draisaitl dosiahol gól a dve asistencie a "olejári" vyhrali piaty duel v sérii, všetky na ľade súperov.

Marc-Andre Fleury je štvrtý brankár v histórii, ktorý v základnej časti NHL odchytal aspoň 1000 zápasov. Jubilejný večer mu však pokazili hráči Winnipegu, ktorí na ľade jeho Minnesoty uspeli 3:2.

Bodovali tak už vo ôsmom dueli za sebou. Aspoň tisíc zápasov majú v NHL na konte spomedzi brankárov aj Martin Brodeur (1266), Roberto Luongo (1044) a Patrick Roy (1029).

Hráči San Jose prehrali ôsmy duel za sebou, keď na ľade Colorada podľahli 1:3. Nathan MacKinnon mal za domácich dve asistencie a šnúru zápasov s aspoň jedným bodom v domácich dueloch od začiatku sezóny natiahol už na číslo 19.

Na snímke kanadskí hokejisti sa tešia z gólu v zápase A-skupiny majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov Kanada - Nemecko vo švédskom Göteborgu
Slovenskí mladíci spoznali meno štvrťfinálového súpera: Proti komu zabojujú o postup? Zobraziť článok

NHL - výsledky:

Minnesota - Winnipeg 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 19. M. Foligno, 44. F. Gaudreau - 23. Lowry, 45. Naměstnikov, 48. Toninato. Strely na bránku: 26:29. Diváci: 19.129. Hviezdy zápasu: 1. Fleury (Minnesota), 2. Toninato, 3. Pionk (obaja Winnipeg).

Detroit - Boston 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 34. Walman, 37. Chiarot, 59. Compher - 20. a 25. Frederic , 44. Coyle, 58. DeBrusk, 60. Zacha. Strely na bránku: 30:24. Diváci: 19.515. Hviezdy zápasu: 1. Coyle, 2. Frederic (obaja Boston), 3. Chiarot (Detroit).

Ottawa - Buffalo 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Chychrun, 13. MacEwen, 28. Kubalík, 40. Kastelic, 56. Zub - 20. Thompson. Strely na bránku: 31:46. Diváci: 19.421. Hviezdy zápasu: 1. A. Forsberg, 2. Chabot, 3. Brannström (všetci Ottawa).

Pittsburgh - NY Islanders 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 3. a 60. Eller, 23. Acciari - 54. Bolduc. Strely na bránku: 38:38. Diváci: 18.216. Hviezdy zápasu: 1. Nedeljkovic, 2. Eller, 3. Acciari (všetci Pittsburgh).

Tampa Bay - Montreal 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly: 35. Point, 38. Watson, 48. DeHaan, 55. Kučerov - 24. Caufield, 32. Kovacevic, 58. Suzuki. Strely na bránku: 20:30. Diváci: 19.092. Hviezdy zápasu: 1. DeHaan, 2. Kučerov, 3. Johansson (všetci Tampa Bay).

Dallas - Chicago 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

Góly: 33., 55. a 59. Marchment, 12. C. Smith, 18. R. Suter, 20. Seguin, 24. Steel, 45. Hintz - 41. Kurashev. Strely na bránku: 41:24. Diváci: 18.532. Hviezdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. Seguin, 3. Marchment (všetci Dallas).

Colorado - San Jose 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 7. Rantanen, 57. Ničuškin, 59. Manson - 37. Hertl. Strely na bránku: 33:11. Diváci: 18.140. Hviezdy zápasu: 1. Ničuškin, 2. Rantanen, 3. MacKinnon (všetci Colorado).

Calgary - Philadelphia 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Góly: 39. Backlund, 48. Gilbert, 55. Kadri, 58. Coleman - 10. Ristolainen, 57. Brink, 59. Zamula. Strely na bránku: 33:31. Diváci: 18.723. Hviezdy zápasu: 1. Mangiapane, 2. Coleman, 3. Huberdeau (všetci Calgary).

Anaheim - Edmonton 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Góly: 10. M. Jones, 45. Vatrano - 25. a 32. Foegele, 5. McLeod, 18. E. Kane, 22. Draisaitl, 49. Hyman, 56. Kulak. Strely na bránku: 30:39. Diváci: 16.041. Hviezdy zápasu: 1. Foegele, 2. Draisaitl, 3. McLeod (všetci Edmonton).

Rohan Dennis a Melissa tvorili manželský pár od roku 2018. Mali spolu dve deti.
Šokujúca správa: Dvojnásobný majster sveta mal zabiť svoju manželku! Zobraziť článok