Slafkovský sa dostal do potýčky: Tampa s Černákom nestačila na NY Rangers

Hokejisti Montrealu prehrali zo soboty na nedeľu v zámorskej NHL na ľade Floridy 1:4. Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa v drese Canadiens ...

Hokejisti Montrealu prehrali zo soboty na nedeľu v zámorskej NHL na ľade Floridy 1:4. Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa v drese Canadiens bodovo nepresadil.

New Jersey v zostave so brancom Šimonom Nemcom prehrali na ľade Bostonu 2:5 a Tampa Bay s Erikom Černákom nestačila doma na NY Rangers 1:5. Hostí potiahol k triumfu Artemij Panarin, autor hetriku.

Slafkovský nedohral predchádzajú duel proti Caroline po ataku Stefana Noesena. Na ľade Floridy opäť nastúpil v prvej formácii, odohral necelých 18 minút. Po ataku na Justina Barrona sa zaplietol aj do potýčky s Ryanom Lombergom.

Erik Černák odohral 20 minút, zaznamenal štyri strely rovnaký počet bodyčekov. Bol štvrtý najvyťažovanejší hráč tímu. Panarin strelil svoj druhý hetrik v sezóne a šiesty v kariére. Rangers ako prvý tím sezóny dosiahol métu 50 bodov. Naposledy to dokázali v ročníku 1993/94, v ktorom získali Stanleyho pohár.

Nemec odohral 21 minút a bol najvyťažovanejší hráč tímu. Boston podržala najväčšia hviezda tímu David Pastrňák, ktorý strelil dva góly a mal aj asistenciu. Jeho spoluhráč Kevin Shattenkirk sa tiež presadil dvakrát, zaznamenal svoj 100. gól v profilige.

Washington bez zraneného obrancu Martina Fehérváryho prehral doma s Nashville 2:3 po nájazdoch. Alexander Ovečkin zaznamenal siedmy gól v sezóne, celkovo ich má na konte 829.

NHL-výsledky:

Boston - New Jersey 5:2

Góly: 26. DeBrusk (Marchand, Coyle), 33. Pastrňák (Carlo, Geekie), 36. Pastrňák (DeBrusk, McAvoy), 38. Shattenkirk (Grzelcyk, Coyle), 57. Shattenkirk (Marchand, Pastrňák) – 7. Hischier (Toffoli, J. Hughes), 22. L. Hughes (Toffoli, Bratt)

Florida - Montreal 4:1

Góly: 25. Luostarinen (Rodrigues, Bennett), 48. Luostarinen (Ekblad, Ekman-Larsson), 56. Bennett (Ekman-Larsson), 58. Verhaeghe (M. Tkachuk, Ekblad) – 28. Caufield (Suzuki, Monahan)

Pittsburgh - St. Louis 4:2

Góly: 16. D. O'Connor (Malkin), 27. Malkin (Guentzel, Rakell), 45. Carter (Harkins), 59. Crosby (Guentzel, E. Karlsson) – 22. Thomas (Kyrou, Krug), 51. Kapanen

Tampa Bay - NY Rangers 1:5

Góly: 38. Kučerov (Stamkos, Paul) – 2. Panarin (Trocheck, Lafrenière), 8. Trocheck (Trouba, Lafrenière), 39. Kreider (Trocheck, Wheeler), 52. Panarin (Trocheck), 56. Panarin (Fox, Zibanejad)

Toronto - Carolina 2:3

Góly: 45. Liljegren (Domi, Giordano), 60. N. Robertson (Domi, Liljegren) – 3. Bunting (S. Aho II, Svečnikov), 34. Jarvis (Svečnikov, S. Aho II), 60. S. Aho II

Washington - Nashville 2:3 pp a sn

Góly: 11. Malenstyn (Dowd, T. van Riemsdyk), 35. Ovečkin (D. Strome, Protas) – 3. Evangelista (Fabbro, Novak), 7. Josi (Nyquist, O'Reilly), rozh. náj. Nyquist

LA Kings - Edmonton 2:3 pp a sn

Góly: 15. Fiala (Kempe, Doughty), 19. Kempe (Kopitar, Byfield) – 26. McDavid (Nugent-Hopkins, Bouchard), 36. Draisaitl (McDavid), rozh. náj. Ryan