Vyčíňanie fanúšikov má smutnú dohru: Lekári mu amputovali nohu, zraneniam podľahol

Grécky policajt, ktorý bol začiatkom decembra vážne zranený pri vyčíňaní fanúšikov po volejbalovom derby medzi Panathinaikosom Atény ...
  • Zdroj: archív

Grécky policajt, ktorý bol začiatkom decembra vážne zranený pri vyčíňaní fanúšikov po volejbalovom derby medzi Panathinaikosom Atény a Olympiakosom Pireus, dnes zomrel.

Oznámili to predstavitelia nemocnice v Aténach, kde bol tridsaťjedenročný muž od incidentu hospitalizovaný. Policajta zasiahla do stehna svetlica 7. decembra pri strete poriadkových síl s fanúšikmi tradičných klubov a výrazná strata krvi u neho viedla k zástave srdca. Lekári mu amputovali nohu v snahe zachrániť život. Polícia zatkla osemnásťročného muža, ktorý sa priznal k hodeniu svetlice.

Udalosťami po volejbalovom zápase vyvrcholila vlna násilia v gréckom športe. Vláda kvôli vzrastajúcemu počtu incidentov rozhodla o tom, že až do 12. februára sa budú hrať zápasy prvej futbalovej ligy bez divákov.

Na všetkých štadiónoch tiež majú byť inštalované kamery s vysokým rozlíšením obrazu a vstupné brány s elektronickým systémom, ktorý určí identitu fanúšikov. Krátko po násilnostiach rezignoval prezident gréckej futbalovej ligy Vangelis Marinakis.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský (vľavo).
Slafkovský dostal knokaut do hlavy, duel nedohral: Vieme, ako na tom je! Zobraziť článok

Slovenský brankár Martin Dúbravka.
Tlak na Newcastle i brankára Dúbravku rastie, Shearer: Priveďte de Geu! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});