Žiadne prekvapenie sa nekonalo: Kto bol vyhlasený za najlepšieho pretekára uplynulej sezóny F1?

Holandský pilot F1 Max Verstappen sa stal najlepším pretekárom uplynulej sezóny podľa jazdeckej ankety medzi pilotmi kráľovnej motošportu. ...
  • Zdroj: Northfoto

Holandský pilot F1 Max Verstappen sa stal najlepším pretekárom uplynulej sezóny podľa jazdeckej ankety medzi pilotmi kráľovnej motošportu. Úradujúci majster sveta, ktorý získal tretí titul za sebou, dosiahol prvenstvo v ankete pod taktovkou vedenia F1. Informovala o tom agentúra DPA.

FOTOGALÉRIA: Max Verstappen

Na druhom mieste sa umiestnil sedemnásobný britský majster sveta Lewis Hamilton z Mecredesu a tretí skončil španielsky veterán Fernando Alonso z Aston Martinu. Päticu najlepších doplnili Lando Norris z Veľkej Británie (McLaren) a Monačan Charles Leclerc z Ferrari. Verstappenov tímový kolega Sergio Perez obsadil 10. priečku.

Do ankety sa zapojilo 19 z 22 pretekárov, ktorí súťažili v uplynulej sezóne. Každý hlasujúci mal zoradiť svoju najlepšiu desiatku pilotov, pričom podľa pravidiel mohol hlasovať aj sám za seba. Nová sezóna odštartuje 2. marca Veľkou cenou Bahrajnu.

Ralfa Schumachera nehoda brata Michaela poznačila.
Desivé slová Schumacherovho brata Ralfa: Nič nie je ako predtým! Zobraziť článok