Nemec vyčaroval famóznu prihrávku: Nabíjal na gól a tešil sa z výhry!

Slovenský obranca Šimon Nemec pomohol asistenciou hokejistom New Jersey k víťazstvu 4:3 po predĺžení nad Columbusom vo štvrtkovom zápase ...

Slovenský obranca Šimon Nemec pomohol asistenciou hokejistom New Jersey k víťazstvu 4:3 po predĺžení nad Columbusom vo štvrtkovom zápase NHL.

V 56. minúte našiel krásnou nahrávkou od mantinelu medzi kruhmi Dawsona Mercera a ten vyrovnal na 2:2. Duel napokon rozhodol v 63. minúte Timo Meier. V súboji Slovákov sa v Calgary tešil Tomáš Tatar, obrancovia Martin Fehérváry a Erik Černák sa museli zmieriť s prehrami.

Nemec nastúpil v prvej obrannej formácií a pripísal si jeden plusový bod, jednu strelu na bránku a celkovo sedemkrát zblokoval strelu súpera. S časom 22:37 bol druhý najvyťažovanejší hráč Devils a zapísal si štvrtú asistenciu v NHL. V dvanástich zápasoch má 19-ročný nováčik bilanciu 1+4. New Jersey zvíťazilo druhýkrát v sérii a vo Východnej konferencii je na desiatej priečke.

Washington s obrancom Martinom Fehérvárym prehral na ľade New Yorku Rangers 1:5. Slovenský hokejista bol na ľade 19 minút a 46 sekúnd a zaznamenal štyri hity. Dva góly strelil obranca K'Andre Miller, "jazdci" vyhrali päť z posledných šiestich duelov.

S prehrou sa musel zmieriť aj Erik Černák, jeho Tampa Bay prehrala v derby s Floridou 2:3. Slovenský obranca odohral rovných 21 minút, mal dva mínusové body a rozdal až šesť hitov. Na brankára Sergeja Bobrovského vyslal jednu strelu. Dva góly Panthers strelil Sam Reinhart, Aleksander Barkov nazbieral tri asistencie a Florida vyhrala tretíkrát za sebou. Lightning nepomohol ani 300. gól Nikitu Kučerova, ktorý je s 58 bodmi lídrom produktivity súťaže.

Funkciu asistenta zaujme Filip Mešár.
Asistent kapitána SR na MS20 Filip Mešár: V šatni musí občas buchnúť po stole! Zobraziť článok

V súboji dvoch Slovákov sa tešil Tomáš Tatar, ktorého Seattle vyhral v Calgary 2:1. Za Flames sa predstavil len Martin Pospíšil, jeho krajan Adam Ružička bol len zdravý náhradník. Z dvojice slovenských útočníkov nebodoval ani jeden. Tatar vystrelil dvakrát za 16 minút a 18 sekúnd na ľade, Pospíšil (11:10) mal takisto dva strelecké pokusy a rozdal aj štyri hity. Kraken bodoval v siedmom zápase za sebou, úspešný návrat do NHL zaznamenal brankár Chris Driedger, ktorý kryl 37 striel. Kanadský majster sveta z roku 2023 sa po operácii kolena rozohrával na farme, v NHL nastúpil prvýkrát od 1. mája 2022.

Boston vyhral v Buffale 4:1 a zastavil sériu štyroch prehier, Connor Bedard rozhodol dvoma gólmi (z toho svojim prvým v predĺžení) o víťazstve Chicaga nad Winnipegom 2:1 a obranca Chris Letang nazbieral šesť asistencií pri víťazstve Pittsburghu na ľade NY Islanders 7:0.

NHL:

New Jersey - Columbus 4:3 pp

Góly: 10. Palát (Haula, Mercer), 56. Mercer (Nemec), 59. L. Hughes (J. Hughes, Mercer), 63. Meier – 7. Bean (Gaunce, Texier), 29. Danforth (Jiříček, Fantilli), 58. Činachov

New York Rangers - Washington 5:1

Góly: 28. K. Miller (Zibanejad, Panarin), 33. Panarin (Trocheck, Zibanejad), 33. Schneider (R. Lindgren, Vesey), 47. K. Miller (Kreider, Wheeler), 52. Lafrenière (Fox, K. Miller) – 25. Mantha (Sandin, Protas)

Tampa Bay - Florida 2:3

Góly: 41. Kučerov (Hedman, Perbix), 44. Eyssimont (Hagel, D. Raddysh) – 5. Ekblad (Forsling, Barkov), 22. Reinhart (Rodrigues, Barkov), 44. Reinhart

Toronto - Ottawa 2:4

Góly: 6. Knies (Matthews), 7. Bertuzzi (Rielly, W. Nylander) – 31. Kelly (Giroux), 35. Batherson (Stützle), 44. Batherson (Tarasenko, Hamonic), 58. B. Tkachuk (Tarasenko)

Buffalo - Boston 1:4

Góly: 46. E. Johnson (Power, Mittelstadt) – 5. Lohrei (J. van Riemsdyk, Frederic), 14. Coyle (DeBrusk, Marchand), 25. Coyle (DeBrusk, Pastrňák), 34. Geekie (McAvoy, Marchand)

New York Islanders - Pittsburgh 0:7

Góly: 27. Rakell (Guentzel, M. Pettersson), 31. Guentzel (Letang, M. Pettersson), 31. Guentzel (Rakell, Letang), 33. Malkin (R. Smith, Letang), 37. Malkin (Letang, M. Pettersson), 38. Zohorna (Puustinen, Letang), 50. Puustinen (Letang, M. Pettersson)

Minnesota - Detroit 6:3

Góly: 1. Boldy (Kaprizov, Eriksson Ek), 22. M. Johansson (Hartman, Rossi), 45. Hartman (M. Johansson, Bogosian), 46. M. Foligno (Middleton), 47. M. Johansson (Rossi), 55. Kaprizov (Mermis) – 7. P. Kane (DeBrincat), 43. DeBrincat (Gostisbehere, Compher), 48. Sprong (Edvinsson, Berggren)

Nashville - Carolina 2:5

Góly: 22. Nyquist (O'Reilly), 26. O'Reilly (Sissons, Josi) – 10. S. Aho II (Burns, Jarvis), 16. Burns (S. Aho II, Svečnikov), 24. Svečnikov (S. Aho II), 30. Drury (Fast, Noesen), 38. Jarvis (Burns, S. Aho II)

St. Louis - Dallas 2:1

Góly: 19. Neighbours (Perunovich), 31. Scandella (Kapanen, Perunovich) – 39. J. Robertson (Hintz)

Arizona - Colorado 5:4 pp

Góly: 37. Crouse (Bjugstad, Maccelli), 44. Kesselring (Durzi), 48. Zucker (Durzi, L. Cooley), 58. Durzi (Maccelli, Crouse), 65. McBain (Zucker, Durzi) – 19. Rantanen (MacKinnon, Makar), 22. Drouin (Colton, Toews), 28. L. O'Connor (Manson, Byram), 34. MacKinnon (Rantanen, Makar)

Chicago - Winnipeg 2:1 pp

Góly: 16. Bedard (Murphy, Kurashev), 63. Bedard (A. Vlasic, Beauvillier) – 24. M. Barron (Jonsson Fjällby, Toninato)

Calgary - Seattle 1:2

Góly: 9. Kadri (Šarangovič) – 3. Yamamoto (Dunn, Larsson), 46. Wennberg (McCann, Borgen)

Anaheim - Vegas 5:2

Góly: 4. Leason (Fowler, Henrique), 9. Drysdale (McTavish, R. Strome), 12. Vatrano (McTavish, Ljubuškin), 13. Terry (Killorn, Zegras), 38. Leason (McTavish, Fowler) – 28. Martinez (Cotter), 33. Stone (W. Karlsson, Marchessault)

Los Angeles - San Jose 5:1

Góly: 23. Fiala (Spence), 24. Lewis, 33. Dubois (Kaliyev, Laferriere), 44. Kempe (M. Roy, Grundström), 56. Kempe – 12. Zetterlund