Česká legenda vstúpila do svojej 36. sezóny: Jágr napodobnil Stümpela!

Nezmar opäť na ľade! Jaromír Jágr (51) vstúpil už do svojej 36. sezóny v profesionálnej hokejovej kariére. Fenomenálny český útočník ...
  • Zdroj: ČTK

Nezmar opäť na ľade! Jaromír Jágr (51) vstúpil už do svojej 36. sezóny v profesionálnej hokejovej kariére. Fenomenálny český útočník nastúpil za Kladno v stredajšom dueli 28. kola extraligy na ľade Pardubíc a zaznamenal jednu asistenciu. Prehre 3:4 s lídrom súťaže však nezabránil.

FOTOGALÉRIA: Jaromír Jágr

Legendárny Jágr naskočil do ostrého súťažného zápasu bez jedného dňa po rovných ôsmich mesiacoch. Nastúpil v druhom útoku hostí, pričom odohral necelých 14 minút.

Útočník Montrealu Juraj Slafkovský sa teší z gólu.
Slafkovského skvelá noc v Minnesote: Gólom poslal zápas do predĺženia Zobraziť článok

V prvej tretine dostal menší trest za seknutie a pri jeho vylúčení Kladno inkasovalo. Pri odchode na trestnú lavicu sa však hneval na rozhodcu, podľa neho slovenský obranca Martin Bučko v súboji s ním nedržal hokejku dostatočne pevne, čo arbitri nezohľadnili. Skúsený krídelník bol vpredu aktívny, v 25. minúte vkorčuľoval s pukom na hokejke do útočného pásma a jeho nepríjemnú strelu vyrazil pardubický brankár pred Jakuba Strnada, ktorý skóroval. Pre hrajúceho majiteľa Kladna to bola 99. asistencia v kariére v českej extralige a prvý bod od vlaňajšieho februára, keď dal gól proti Vítkoviciam. Kladno dokázalo v druhej tretine vyrovnať z 0:3 na 3:3, napriek tomu odchádzalo z ľadu lídra naprázdno. Rozhodujúci gól inkasovalo v oslabení.

Miroslav Šatan absolvoval stretnutie s Andrejom Dankom.
Šatan si to za stretnutie s Dankom poriadne zlízol: Ironický odkaz reprezentanta! Zobraziť článok

„Na svoj vek je stále fantastický. Presne to od neho očakávame,“ povedal po zápase kouč Kladna Otakar Vejvoda.

Jágr tak napodobnil svojho slovenského rovesníka Jozefa Stümpela, ktorý sa pred pár dňami taktiež vrátil do ligového kolotoča. V jeho prípade však comeback nastal po troch rokoch. Majster sveta z roku 2002 sa dohodol na spolupráci s HK Levice. Naposledy na ostrý zápas nastúpil v roku 2020 v drese Žiaru nad Hronom. V sobotu sa Stümpel objavil pri svojej premiére v drese druholigových Levíc v súťažnom dueli na ľade Senice. Jeho tím schytal výprask 0:10.