Buday prvýkrát padol v UFC: Skončil zbitý do krvi!

Len druhá, ale za to nepríjemná prehra v kariére. Slovenský bojovník v ťažkej váhe Martin Buday (32) nestačil na turnaji najlepšej organizácie ...
  • Zdroj: getty images

Len druhá, ale za to nepríjemná prehra v kariére. Slovenský bojovník v ťažkej váhe Martin Buday (32) nestačil na turnaji najlepšej organizácie MMA UFC na Šamila Gazieva (33). Ruský rodák reprezentujúci Bahrajn vybavil krvácajúceho Nitrana už na začiatku druhého kola.

Gaziev bol pritom iba nováčik v UFC, kde mal dovtedy Buday stopercentnú bilanciu 4:0. Lenže tú si pokazil, kým rodák z Dagestanu, čo je liaheň skvelých bitkárov, zažil skvelý debut v najprestížnejšej organizácii MMA. O jeho víťazstve sa rozhodlo prakticky už v prvom kole, keď si z nášho bojovníka urobil boxovacie vrece.

Brittney Palmerová patrila k najväčším hviezdam zápasov v klietke.
Hviezda MMA a UFC zarmútila fanúšikov: Túto sexicu v klietke už neuvidíte Zobraziť článok

Rozhodca počas neho prerušil duel kvôli tržnej rane Budaya na ľavom viečku. „Nevidím na oko,“ vravel Slovák počas prestávky medzi kolami. Druhé sa však začalo, no netrvalo ani minútu a stretnutie bolo pre prevahu Bahrajňana ukončené. Pre Budaya je to druhá prehra (bilancia 13:2) v kariére, ale prvá od roku 2017. Gaziev je v kariére neporazený (12:0).