Slovan zakončil úspešný rok víťazstvom: Dramatické derby rozhodol Tolič

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 18. kola Niké ligy nad DAC Dunajská Streda 2:1.
  • Zdroj: TASR/Martin Baumann

FOTOGALÉRIA: Slovan - DAC

Úradujúci majstri tak ukončili jesennú časť triumfom a prezimujú na čele tabuľky so sedembodovým náskokom pred MŠK Žilina.

Oba góly domácich strelil Marko Tolič. Po víťaznom preverovali rozhodcovia ofsajd, nakoniec však platil. Za vicemajstrov skóroval ako jediný Matej Trusa pred prestávkou, jeho tím sa však po prehre prepadol na piate miesto za Banskú Bystricu. Oba tímy majú rovnaký počet bodov, no Dukla disponuje lepšou bilanciou vzájomných zápasov (2:1, 0:0).

18. kolo NL:

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (1:1)

Góly: 24. a 61. Tolič - 44. Trusa. Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Jekkel. ŽK: Lovat, Kucka, Tolič - Kaša, Ramadan

Hlasy po zápase /zdroj: ŠK Slovan Bratislava/:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Dobrý ligový zápas v dobrom tempe. Vážim si toto víťazstvo, pretože do predošlého duelu sme dali všetky sily. Starších a skúpenejších hráčov som nechal oddýchnuť. Dunasjká Streda má stále dobré mužstvo, trocha nás prekvapila rozostavením, no boli sme šťastnejší aj lepší tím. Máme náskok sedem bodov, ale to nič neznemená, po zime nás čakajú ešte ťažké zápasy.

Xisco Munoz, tréner DAC: "Oba tímy sa snažili hrať dobrý futbal, bola tam vysoká intenzita. My sme išli od zápasu s päťčlennou defenzívnou líniou, to sme v polčase zmenili a chceli sme viac útočiť. Mali sme nejaké šance, no nemali sme šťastie na VAR. Gratulujeme domácim, majú dobré mužstvo i trénera. My vieme, že sa potrebujeme zlepšiť a myslím si, že to bol dobrý zápas z oboch strán."

Nemecký tréner Jürgen Klopp (uprostred) ďakujem fanúšikov za skvelú atmosféru v derby.
Liverpool prišiel o pozíciu lídra Premier League, stratil body v šlágri kola Zobraziť článok

Fanúšikovia Trnavy sa lúčili s Ďurišom

Futbalisti Spartaka Trnava sa rozlúčili s rokom 2023 víťazstvom. Na domácej pôde zdolali v 18. kole Niké ligy Michalovce 1:0.O výsledku rozhodla posledná akcia prvého polčasu. Trnavčania rozvinuli akciu oproti brániacemu bloku hostí do ľavej strany, odkiaľ Azango spätnou prihrávkou našiel na osi pokutového územia Zeljkoviča a ten z prvej trafil po zemi k žrdi.

Červeno-čierni sa už pred zápasom rozlúčili s útočníkom Michalom Ďurišom, ktorý sa po hosťovaní vracia do Othellos Athienou, pri jeho striedaní v 76. minúte znel trnavským štadiónom ďakovný potlesk za hráčove výkony. Po zápase fanúšikovia skandovali jeho meno. Spartak prezimuje na treťom mieste tabuľky, Michalovciam patrí predposledná pozícia, v tejto sezóne ešte nevyhrali.

Niké liga – 18. kolo:

FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 45. Zeljkovič, ŽK: Azango - Šimko, Karasiuk, rozhodovali: Očenáš – Hrmo, Pacák, 2018 divákov

12. Zlaté Moravce     18  0 4 14 10:34  4

Gólová radosť Harryho Kanea so spoluhráčmi.
Bayernu Mníchov vystrieľal víťazstvo Kane: Bundesliga má prekvapujúceho lídra Zobraziť článok