Nekonečné čakanie sa skončilo: Tatar strelil po 7 mesiacoch v NHL gól

Konečne! Slovenský hokejista Tomáš Tatar (33) strelil prvý gól v tejto sezóne zámorskej NHL. Útočníkovi Colorada sa podarilo skórovať ...

Konečne! Slovenský hokejista Tomáš Tatar (33) strelil prvý gól v tejto sezóne zámorskej NHL. Útočníkovi Colorada sa podarilo skórovať v noci na utorok v 26. zápase v drese Avalanche, ktoré zdolalo doma Calgary 6:5.

FOTOGALÉRIA: Tomáš Tatar

Naposledy v NHL skóroval ešte 2. mája v play off za New Jersey Devils. Odvtedy sa do bodovania zapisoval iba asistenciami.

Jeho krajania v tíme súpera Martin Pospíšil a Adam Ružička nebodovali. Prvý bod v novej sezóne si pripísal útočník Miloš Kelemen. Jeho asistencia však Arizone nestačila, na ľade Buffala prehrala 2:5.

Obranca Capitals Martin Fehérváry (vpravo) v súboji s Willom Cuylleom.
V noci boli v akcii traja Slováci, z výhry sa tešil iba jeden z nich Zobraziť článok

Tatar sa presadil v 19. minúte, keď si nakorčuľoval medzi kruhy a skóroval po prihrávke Rossa Coltona spoza bránky. Bol to jeho deviaty bod v sezóne, na konte má už osem asistencií. Colorado dokázalo v tretej tretine otočiť z 3:5 a zabodovalo naplno po dvoch prehrách. V tabuľke Centrálnej divízie sa udržalo na prvom mieste.

Útočník Bostonu David Pastrňák.
Arizona s Kelemenom nestačila na Boston: Pastrňák vyučoval Zobraziť článok

Kelemen sa presadil v deviatom zápase sezóny, ale jeho prvá asistencia v kariére tretiu prehru Arizony v sérii odvrátiť nepomohla. Slovenský krídelník odohral 8:22 minúty a zapísal si mínusový bod.

Jubilejný 1000. bod v NHL zaznamenal John Tavares. Center Toronta mal proti svojmu bývalému tímu New Yorku Islanders bilanciu 1+1, Maple Leafs však prehrali 3:4 po predĺžení.

Výsledky:

Buffalo - Arizona 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Góly: 3. Okposo (Robinson, Clifton), 27. Robinson (Okposo, Clifton), 31. Krebs (Okposo, Robinson), 36. Peterka (J. Skinner, Dahlin), 59. Dahlin – 24. Kesselring (L. Cooley, Kelemen), 53. Carcone (Maccelli, Moser).

NY Islanders - Toronto 4:3pp (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 10. Nelson (Palmieri, Dobson), 19. Cizikas (Clutterbuck, Fasching), 22. Palmieri (Nelson, Dobson), 61. Horvat (Barzal, Dobson) – 6. Matthews (Marner, W. Nylander), 28. Tavares (Timmins, McCabe), 60. Rielly (Tavares, W. Nylander).

Dallas - Detroit 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 14. Heiskanen (J. Robertson, Benn), 20. Lindell (Steel, Hakanpää), 32. J. Robertson (Lindell, Hintz), 34. Duchene (Hanley, Seguin), 54. Pavelski (Hintz, Heiskanen), 60. Heiskanen (Steel) – 6. Sprong (Fabbri, Fischer), 34. Berggren (Gostisbehere, Määttä), 54. Veleno (DeBrincat, Gostisbehere).

Colorado - Calgary 6:5 (1:1, 2:4, 3:0)

Góly: 19. Tatar (Colton, F. Olofsson), 22. Makar (Rantanen, MacKinnon), 35. Meyers (Cogliano, Malinski), 52. Colton (Manson, Byram), 54. Rantanen (Makar, Byram), 56. MacKinnon (Ničuškin, Rantanen) – 14. Kadri (Coleman), 26. Mangiapane (Kadri, Gilbert), 34. Coleman (Backlund, Gilbert), 37. Zary (Weegar), 39. Šarangovič (Hanifin, R. Andersson).