Shiffrinová zatiaľ kraľuje v tejto sezóne: Koľko už zarobila Američanka a koľko Vlhová?

Vyhrala prvý zjazd sezóny! Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (28) triumfovala v úvodnom zjazde prebiehajúcej sezóny Svetového pohára.

FOTOGALÉRIA: Mikalea Shiffrinová

Vo švajčiarskom St. Moritzi vyhrala s náskokom 15 stotín sekundy pred Sofiou Goggiovou z Talianska.

Shiffrinová tak na čele priebežného poradia Svetového pohára zvýšila náskok pred druhou Brignoneovou náskok na 195 bodov. Slovenka Petra Vlhová, ktorá v St. Moritzi neštartovala, klesla na štvrté miesto, za Američankou stráca 229 bodov.

Mikaela Shiffrinová oslavovala domáci triumf v slalome.
Opäť vylepšila svoj rekordný zápis: Shiffrinová vyhrala zjazd v St. Moritzi Zobraziť článok

„Pre mňa je každý zjazd veľká výzva a snažím sa byť čo najvyššie. Dnes bolo kľúčové, že som si aj pr výjazde zo zákrut udržala rýchlosť a som šťastná, že to stačilo na víťazstvo,“ povedala v cieli Shiffrinová, pre ktorú to bolo štvrté víťazstvo vo SP v zjazde a 91. celkovo, čím opäť vylepšila svoj rekordný zápis.

Američanka si okrem triumfu polepšila aj finančne. Za víťazstvo jej na účet pristalo 50-tisíc eur. V tejto sezóne na prize money zarobila už 227-tisíc eur a v tomto smere jej suverénne patrí prvá priečka. Na druhej priečke je Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. Slovenka Petra Vlhová si zatiaľ prilepšila o viac ako 125-tisíc eur.

Prípravy na januárový termín sú v plnom prúde.
Slovensku hrozí veľká hanba: Na Svetový pohár v Jasnej nie sú peniaze, pripustili možnosť zrušenia! Zobraziť článok