V noci boli v akcii traja Slováci, z výhry sa tešil iba jeden z nich

Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v zámorskej NHL nad Los Anglese Kings 4:1 a vrátili sa na čelo Východnej konferencie.

Juraj Slafkovský strávil na ľade 17:36 minút, dvakrát ohrozil brankára hostí, dostal menší trest a pripísal si jeden mínusový bod. Canadiens prestrieľali súpera 37:32, ale až 36 striel kryl brankár "predátorov" Juuse Saros. Nashville vyhral desať z uplynulých trinástich duelov. Oba jeho góly strelil center Colton Sissons.

Washington rozhodol v druhej tretine, v ktorej inkasoval úvodný gól zápasu, no následne otočil na 3:1 a pripísal si druhý triumf po sebe. Fehérváry odohral 17:08 minút, dve strávil na trestnej lavici a vyslúžil si jeden plusový bod. Na oba góly domácich prihral Connor Bedard.

Hokejisti Vegas Golden Knights zvíťazili nad San Jose Sharks 5:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch a pripísali si tretí triumf v sérii. Upevnili si tak pozíciu na čele Západnej konferencie i celej súťaže. Víťazný nájazd premenil Jack Eichel, uspel aj Jonathan Marchessault, ktorý si pripísal dva góly. Vegas neudržali dvojgólové vedenie, keď inkasovali dvakrát v rozpätí záverečných štyroch minút. Seattle podľahol doma Minnesote 0:3 a pripísal si ôsmu prehru v sérii. Florida dosiahla tretie víťazstvo za sebou. Na ľade Columbusu uspela 5:2, keď si štyri asistencie pripísal útočník Sam Reinhart. Jeho fínsky spoluhráč Aleksander Barkov mal bilanciu 1+2.

Výsledky:

Columbus - Florida 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Góly: 8. Činachov (Marčenko, Gudbranson), 57. Voronkov (Laine, Werenski) – 2. Forsling (Barkov, Reinhart), 8. Verhaeghe (Reinhart, Forsling), 54. Barkov (Bennett, Reinhart), 59. M. Tkachuk (Mikkola), 59. Luostarinen (Barkov, Reinhart).

Edmonton - New Jersey 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 19. Ryan (Gagner, Kulak), 35. Bouchard (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 45. McDavid (E. Kane, Hyman), 57. E. Kane (McDavid) – 45. Bratt (Hischier, Palát).

Chicago - Washington 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 27. Kurashev (S. Jones, Bedard), 59. Murphy (Bedard, Kurashev) – 29. Mantha (McMichael), 34. D. Strome (Edmundson, Ovečkin), 36. Dowd (Malenstyn, Jensen), 56. Dowd (Aube-Kubel, Malenstyn).

Montreal - Nashville 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 40. J. Evans – 12. Sissons (F. Forsberg, Josi), 28. Sissons (Fabbro, Josi).

NY Rangers - Los Angeles 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 29. Zibanejad (Trocheck, Panarin), 38. Vesey (Bonino), 52. Brodzinski (Trocheck, Fox), 56. Cuylle (Trocheck, Brodzinski) – 47. Danault (Kempe, Kopitar).

Anaheim - Winnipeg 2:4 (0:0, 1:0, 1:4)

Góly: 37. Killorn (Terry, Max Jones), 42. Henrique (Silfverberg, Gudas) – 42. Niederreiter (Namestnikov, Dillon), 46. M. Barron (Morrissey, D. Gustafsson), 59. Vilardi (Morrissey, DeMelo), 60. Scheifele (Ehlers).

Seattle - Minnesota 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 8. Boldy (Kaprizov), 53. Rossi (Zuccarello), 60. Eriksson Ek (Hartman).

Vegas - San Jose 5:4 (0:1, 2:0, 2:3 - 0:0, 1:0)

Góly: 26. Marchessault (B. Hutton), 36. Stephenson (Pietrangelo, Stone), 42. McNabb (Eichel, Korczak), 50. Marchessault (Stephenson, Whitecloud), rozh. náj. Eichel – 1. Ferraro (Burroughs, Granlund), 44. Hoffman (Granlund, Kähkönen), 57. Addison (Bailey, Zadina), 60. Hoffman (Hertl, Barabanov).