Hviezdnej zjazdárke hrozí dištanc: Podozrenie z dopingu!

Americká lyžiarka Breezy Johnsonová uviedla, že nebude pretekať pokým bude čeliť vyšetrovaniu domácej antidopingovej agentúry. Špecialistke ...
  • Zdroj: TASR/AP

Americká lyžiarka Breezy Johnsonová uviedla, že nebude pretekať pokým bude čeliť vyšetrovaniu domácej antidopingovej agentúry. Špecialistke na zjazd hrozí dvojročný zákaz činnosti.

Johnsonová informovala, že vyšetrovanie Americkej antidopingovej agentúry (USADA) súvisí s možným porušením pravidiel o nahlásení miesta pobytu pre možnosť dopingovej kontroly. "Z úcty k mojim kolegom pretekárom som sa rozhodla, že nebudem súťažiť, kým sa celá táto záležitosť nevyrieši," uviedla Američanka podľa agentúry AP.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová v cieli super-G žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom stredisku St. Moritz
Shiffrinová tesne za pódiom: Zvýšila svoj náskok pred Vlhovou Zobraziť článok

Dvadsaťsedemročná lyžiarka patrila v uplynulých rokoch k najlepším americkým zjazdárkam, na konte má sedem pódiových umiestnení v pretekoch Svetového pohára. Na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018 skončila v zjazde na siedmom mieste.       

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});