Českých futbalistov by malo viesť známe meno: Zaujímal sa o neho Slovan aj slovenská reprezentácia

Meno nového trénera českej futbalovej reprezentácie by mohlo byť známe už budúci týždeň. Podľa informácií tamojších médií sa ním má stať ...
  • Zdroj: TASR

Meno nového trénera českej futbalovej reprezentácie by mohlo byť známe už budúci týždeň. Podľa informácií tamojších médií sa ním má stať Ivan Hašek, ktorý by nahradil na lavičke Jaroslava Šilhavého. Ten rezignoval na svoj post bezprostredne po zaistení postupu na ME 2024 v Nemecku.

Dávid Hancko patrí medzi opory slovenskej reprezentácie.
Dávid Hancko medzi absolútnou európskou špičkou: V tejto štatistike je lepší len jeden hráč! Zobraziť článok

„Všetko je v procese. Môžem povedať snáď len to, že pracovná skupina, ktorá vyberá trénera, a športová rada sa v podstate zhodujú," povedal Petr Fousek, šéf Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR).  Jedným z asistentov Hašeka by mal byť Jaroslav Veselý, ktorý momentálne vedie Bohemians Praha.

Šesťdesiatročný Hašek už bol na lavičke Česka v roku 2009. Z pozície predsedu zväzu vtedy prebral národný tím po odvolanom Petrovi Radovi a neúspešne sa snažil zachrániť kvalifikáciu na MS 2010. Česi nakoniec skončili tretí za postupujúcim Slovenskom a Slovincami. Odvtedy pôsobil mimo Európy – trénoval v Spojených arabských emirátoch, Saudskej Arábii či v Katare. Naposledy viedol národný tím Libanonu.

Hašek bol podľa vlastných slov v lete 2022 v kontakte so Slovanom Bratislava i Slovenským futbalovým zväzom. Bol alternatívu za Vladimíra Weissa st., respektíve Štefana Tarkoviča.

Francúzsky futbalista Paul Pogba.
Kariéra hviezdneho futbalistu sa otriasa v základoch: Hrozí mu niekoľkoročný trest! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});