Kariéra hviezdneho futbalistu sa otriasa v základoch: Hrozí mu niekoľkoročný trest!

Talianska antidopingová prokuratúra žiada minimálne 4-ročný zákaz činnosti pre futbalistu Juventusu Turín Paula Pogbu. Ešte 20. augusta ...
  • Zdroj: Northfoto

Talianska antidopingová prokuratúra žiada minimálne 4-ročný zákaz činnosti pre futbalistu Juventusu Turín Paula Pogbu. Ešte 20. augusta mu po náhodnej kontrole zistili zvýšenú hladinu testosterónu a Talianska antidopingová agentúra mu s okamžitou platnosťou zastavila činnosť.

FOTOGALÉRIA: Paul Pogba

Pogba sa rozhodol neuzavrieť dohodu o vine a treste, a tak sa bude prípad prejednávať pred antidopingovým súdom. Ak by 30-ročný Pogba skutočne dostal štvorročný zákaz činnosti, mohlo by to znamenať koniec jeho kariéry. Štvorročné zákazy činnosti sú štandardné podľa Svetového antidopingového kódexu, ale môžu byť znížené v prípadoch, keď športovec dokáže, že jeho doping nebol úmyselný, prípadne ak bol pozitívny test výsledkom kontaminácie, alebo ak poskytne „zásadnú pomoc" pri vyšetrovaní.

Pogba mal pozitívny test po ligovom zápase v Udinese, v ktorom bol na lavičke Juventusu. „Ľudsky je mi Paula ľúto," povedal v októbri tréner Juventusu Massimiliano Allegri.

Argentínsky futbalista Lionel Messi.
Messi vyšiel s pravdou von: Tento prestup ma veľmi lákal! Zobraziť článok

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});