Nemec svedkom šialeného zápasu, Slováci vyšli bodovo naprázdno

Hokejisti Los Angeles vyhrali v zámorskej NHL desiaty zápas za sebou na ľade súpera. Columbus zdolali 4:3 pp a vyrovnali tak rekord Buffala ...

Hokejisti Los Angeles vyhrali v zámorskej NHL desiaty zápas za sebou na ľade súpera. Columbus zdolali 4:3 pp a vyrovnali tak rekord Buffala zo sezóny 2006/07 v počte víťazných duelov vonku na začiatku sezóny.

FOTOGALÉRIA: NHL

V akcii boli traja Slováci – Adam Ružička (Calgary), Tomáš Tatar (Colorado) ani Šimon Nemec (New Jersey) však nebodovali.

Kings si skomplikovali cestu za víťazstvom, keď inkasovali v záverečnom dejstve trikrát. Víťazstvo im zariadil Drew Doughty, ktorý skóroval po 33 sekundách predĺženia. Rozhodol po strele z prvej z ľavého kruhu.

Juraj Slafkovský to v kanadskom Montreale nemá vôbec jednoduché.
Slafkovský to pred zrakom Vlhovej rozbalil: Súpera oklamal futbalovou fintičkou! Zobraziť článok

Nemec absolvoval druhý zápas v New Jersey a nenadviazal na svoje dve asistencie z úspešnej premiéry. Tentokrát však jeho tím vyhral na ľade Vancouveru 6:5 po tom, ako inkasoval trikrát v tretej tretine. Víťazný gól vsietil 35 sekúnd pred záverečnou sirénou Jesper Bratt, ktorý si pripísal celkovo dva presné zásahy. Najviac bodov nazbieral z víťazného tímu Jack Hughes (1+2), spomedzi domácich mal takú istú bilanciu Brock Boeser. Nemec nastúpil v elitnej formácii, odohral 21:43 minúty, mal jednu strelu na bránku, jeden blok a pripísal si plusku.

Calgary v zostave s Ružičkom podľahlo 2:5 Minnesote, ktorá vyhrala štvrtýkrát za sebou. Tri body za dva góly a asistenciu mal v drese hostí Matt Boldy, jeho spoluhráč Mats Zuccarello asistoval a bodoval v desiatom dueli za sebou. Ružička bol v štvrtom útoku, na ľade strávil 12:25 minúty mal jednu mínusku.

Talentovaný Šimon Nemec má za sebou úspešnú premiéru v najlepšej hokejovej lige sveta.
Šimon Nemec sa dozvedel dôležitý verdikt vedenia klubu: Pokračuje v NHL? Zobraziť článok

Ďalší Slovák Tomáš Tatar, ktorého Colorado zdolalo Anaheim 3:2, bol taktiež v štvrtej formácii. Domáci ukončili sériu troch prehier, tri body (1+2) zaznamenal hviezdny Nathan MacKinnon. Tatar bol na ľade 11:13 minúty a stretnutie ukončil s dvoma pluskami.

Výsledky:

Columbus - Los Angeles 3:4pp (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)

Góly: 10. Marčenko (A. Boqvist, J. Gaudreau), 26. J. Gaudreau, 34. Olivier (Jiříček, Fantilli) – 41. Danault (M. Roy, Moore), 46. Danault (Gavrikov, Fiala), 47. Kaliyev (Anderson-Dolan, Gavrikov), 61. Doughty (Kopitar, Kempe).

Ottawa - NY Rangers 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

Góly: 11. B. Tkachuk (Zub, Giroux), 19. Giroux (Bernard-Docker, Norris), 26. Tarasenko (Batherson, Stützle), 28. Batherson (Tarasenko), 38. B. Tkachuk (Zub, Brännström), 58. Tarasenko (Batherson, Brännström) – 21. Panarin (Fox, Zibanejad), 26. K. Miller (Lafrenière, Panarin).

Buffalo - Detroit 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Góly: 39. Dahlin (T. Thompson, Cozens), 49. Mittelstadt (J. Skinner, Peterka), 52. J. Skinner – 4. Larkin (Raymond), 9. Fabbri (Copp, Perron), 26. Seider (Fabbri, DeBrincat), 34. Rasmussen (Gostisbehere, Petry), 60. Larkin (Rasmussen).

NY Islanders - San Jose 4:5pp (1:1, 1:0, 2:3 - 0:1)

Góly: 10. Gauthier (Holmström, Horvat), 26. Nelson (Dobson, Horvat), 46. Reilly (Holmström), 49. Pulock (Reilly, Pageau) – 13. Hertl (Duclair), 52. Labanc (Ochoťuk), 57. Hertl (Granlund, Eklund), 59. Hertl (Eklund, Barabanov), 65. Eklund (Granlund).

Chicago - Nashville 3:4sn (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. N. Foligno (S. Jones), 24. Dickinson (N. Foligno, A. Vlasic), 26. N. Foligno (Joe. Anderson, S. Jones) – 23. Evangelista (Barrie, Pärssinen), 23. Jankowski (Sissons, Fabbro), 33. O'Reilly (F. Forsberg, Josi), rozh. náj. O'Reilly.

Calgary - Minnesota 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Góly: 27. Backlund (Weegar, R. Andersson), 42. Zary (Solovjov, Kadri) – 2. M. Foligno (Boldy), 21. Kaprizov (Rossi, Zuccarello), 22. Boldy, 34. Boldy (Kaprizov, Spurgeon), 47. Eriksson Ek (M. Johansson).

Colorado - Anaheim 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 2. MacDermid (MacKinnon), 38. MacKinnon (Drouin, Manson), 47. L. O'Connor (MacKinnon, Drouin) – 51. Carrick, 55. Carlsson (Terry, Fowler).

Vancouver - New Jersey 5:6 (2:4, 0:1, 3:1)

Góly: 9. J. Miller (Boeser, E. Pettersson), 48. Boeser (J. Miller), 54. Lafferty (Q. Hughes, E. Pettersson), 57. Höglander (Q. Hughes, Boeser) – 4. Bratt (Hischier, Siegenthaler), 10. Haula (J. Hughes), 18. J. Hughes (Bahl), 19. M. McLeod (Bastian, Lazar), 40. L. Hughes (J. Hughes), 60. Bratt (Bahl).