Slovenky prehrali druhý zápas na MS: Po Švédkach ich vycvičili aj Češky

Slovenské florbalistky si na MS v Singapure pripísali druhú prehru. Vo svojom treťom zápase v B-skupine vzdorovali favorizovaným Češkám ...
  • Zdroj: szfb.sk

Slovenské florbalistky si na MS v Singapure pripísali druhú prehru. Vo svojom treťom zápase v B-skupine vzdorovali favorizovaným Češkám len v úvodnej tretine, napokon im podľahli hladko 1:9.

FOTOGALÉRIA: Florbal

V tabuľke tak zostali na tretej priečke a v predkole play off sa stretnú v stredu o 13.00 SEČ s druhým tímom C-skupiny Singapurom. V prípade úspechu by narazili v piatkovom štvrťfinále (7.00 SEČ) na druhé družstvo z "áčka" Švajčiarsko.

Na snímke slovenská florbalistka Michaela Šponiarová sa raduje z gólu.
Prvé víťazstvo Sloveniek na MS: Zdolali Poľky a teraz ich čakajú Češky Zobraziť článok

Slovenky potrebovali vo federálnom derby zvíťaziť, ak sa chceli posunúť na druhú priečku v skupine. Už v 2. minúte vykročili smerom k naplneniu smelého plánu, keď trestné strieľanie využila Paulína Hudáková. Favorizované Češky však veľmi rýchlo získali kontrolu nad stretnutím, ešte v prvej tretine otočili skóre a potom pridali ďalších sedem gólov. Za najlepšiu hráčku na slovenskej strane vyhlásili brankárku Radku Mládenkovú.

Slovák bude pokračovať v Prahe.
Trenčín opúšťa talentovaný florbalista: Prestup do Bohemians za 30 000 eur!? Zobraziť článok

MS florbalistiek - B-skupina:
      SLOVENSKO - Česko 1:9 (1:2, 0:3, 0:4)
2. Hudáková (z tr. strieľania) - 14. Kubečková (Chudá), 20. Jiráková (Brucháčková), 26. Brucháčková (Jiráková), 26. Chudá (Trojánková), 36. Krupnová (Ratajová), 43. Maroszová (Řepková), 49. Mechlová (Staňková), 53. Brucháčková (Ratajová), 59. Brucháčková. Rozhodovali: Crivelli, Keel (obaja Švaj.), vylúčené: 1:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
      Zostava SR: Mládenková - Pudišová, Červená, Chúpeková, Belicová, Mrázová - Ďuríková, Klapitová, Dobošová, Šponiarová, Faktorová - Trošková, Kocúrová, Sabolová, Grossová, Schnetzerová - P. Hudáková, K. Hudáková