Padol verdikt o kapitánoch: Kto povedie slovenských tenistov a tenistky?

Na lavičke daviscupového tímu tenistov bude pokračovať Tibor Tóth, kapitánom ženského tímu v Pohári Billie-Jean Kingovej bude aj naďalej ...

Na lavičke daviscupového tímu tenistov bude pokračovať Tibor Tóth, kapitánom ženského tímu v Pohári Billie-Jean Kingovej bude aj naďalej Matej Lipták. Kapitánov reprezentačných tímov SR pre rok 2024 schválil Výkonný výbor Slovenského tenisového zväzu (VV STZ).

Fotogaléria

Tóth začne svoj štvrtý rok pôsobenia v tejto funkcii. Slováci vo februári tohto roka prehrali v kvalifikácii kvalifikácii o postup na finálový turnaj v holandskom Groningene 0:4. V septembri zvíťazili v Aténach nad domácim Gréckom vo svojom strede so Stefanosom Tsitsipasom 3:1 a v roku 2024 tak opäť zabojujú o postup v Srbsku. Hrať sa bude 2.-3. alebo 3.-4. februára. Srbskou jednotkou je Novak Djokovič, líder svetového rebríčka ATP.

Vráti sa Srbka Ana Ivaničová na kurty?
Tenisoví fanúšikovia sú v pozore: Návrat bývalej svetovej jednotky? Zobraziť článok

Lipták je na fedcupovej lavičke nepretržite od roku 2009. Slovenky sa po dvoch sezónach nepredstavili na finálovom turnaji v Seville, keď v kvalifikácii nestačili na Taliansko 2:3. V dueli o účasť vo svetovej skupine zdolali Argentínu 3:1 a v apríli budúceho roka zabojujú o postup na finálový turnaj doma proti Slovinsku. Pre Liptáka to bude už jeho 30. stretnutie v pozícii kapitána v prestížnej tímovej ženskej súťaži. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.
 

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});