Veľká novinka z dieľne IIHF: Bude platiť na všetkých turnajoch!

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zavedie povinné chrániče krku na všetkých svojich podujatiach, vrátane ZOH a MS. Reagovala tak ...
  • Zdroj: TASR/Martin Baumann

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zavedie povinné chrániče krku na všetkých svojich podujatiach, vrátane ZOH a MS. Reagovala tak na nedávne úmrtie hráča v britskej súťaži.

IIHF pôvodne zaviedla ochranu krku len v mládežníckych kategóriách. Riadiaci orgán svetového hokeja sa teraz rozhodol rozšíriť nariadenie na základe odporúčania svojej lekárskej komisie. Presný dátum, kedy nová povinnosť vstúpi do platnosti, zatiaľ nie je známy. Ovplyvní ho aj trhová ponuka chráničov krku, po ktorých je v súčasnosti vysoký dopyt.
 

Talentovaný Šimon Nemec má za sebou úspešnú premiéru v najlepšej hokejovej lige sveta.
Šimon Nemec sa dozvedel dôležitý verdikt vedenia klubu: Pokračuje v NHL? Zobraziť článok

IIHF k tomuto kroku pristúpila po tom, čo koncom októbra v zápase britského Challenge Cupu zomrel americký útočník Adam Johnson. Hráčovi Nottinghamu Panthers nešťastne prerezal krk nôž súperovej korčule. Bývalý hráč Pittsburghu následkom zranenia podľahol vo veku 29 rokov.
 

Juraj Slafkovský a Petra Vlhová
Petra Vlhová sa chystá na zápas NHL: Uvidí Slafkovského v prvej formácii? Zobraziť článok

Nariadenie IIHF sa nebude vzťahovať napríklad na zámorskú NHL, ktorá v súčasnosti nemá žiadne bezpečnostné požiadavky na hráčov. Informovala agentúra AP.

Viac k téme:
Odporúčame z TIVI.sk
 
});